ЗНО-2020 під загрозою проведення. Пробне тестування може відбутися в онлайн-режимі 19 червня

0
985

КМУ  має три  сценарії проведення ЗНО-2020. Не секрет, що йде мова і про скасування або перенесення ЗНО на пізніший термін.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко говорить про ЗНО, що може пройти в раніше зазначені терміни, його можуть перенести, а то й відмінити.

  • Усе залежатиме від епідемситуації. У суботу на комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій ми обговорювали різні варіанти: що ЗНО буде проведено в заплановані дати, що його перенесуть і що його скасують. Епідемситуація може вплинути на будь-який із цих варіантів, тому остаточне рішення щодо проведення ЗНО з 25 червня по 17 липня ми приймемо 22 червня», – зазначив Ляшко.

За словами головного санлікаря, якщо ситуація буде приблизно такою, як сьогодні, то ЗНО відбудеться в заплановані дати. Скасують його, якщо буде стійке зростання поширення коронавірусної інфекції.

-Коли більш ніж у 50% регіонів будуть перевищені три наші показники – інцидентність, завантаженість лікарень і тестування, і якщо загальна кількість активних хворих перевищуватиме 60 випадків на 100 тис. населення. Зараз ця цифра становить 37. Тобто, нам усім потрібно дуже постаратися, щоби було таке зростання», – розповівв Віктор Ляшко.

Відповідаючи на запитання, чому під сумнівом опинилося проведення ЗНО, тоді як, наприклад, працюють усі дитячі садки, де контакт між дітьми набагато ближчий і тривалий, Ляшко сказав, що в разі описаного вище зростання темпів поширення вірусу дитячі садочки також будуть закриті.

Нагадаємо, що раніше освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідоми, що отримав інформацію про начебто підготовку владою рішення про скасування проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Він зазначив, що інформація до нього надійшла від трьох незалежних джерел, яким він довіряє, але її наразі офіційно не підтвердили.

У той же час через погіршення епідеміологічної ситуації в Україні Кабмін вирішив перевести пробне ЗНО в онлайн-режим. Абітурієнти можуть зайти на свою інформаційну сторінку, завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з української мови та літератури. Потім потрібно виконати завдання та до 19 червня внести відповіді до спеціального сервісу.

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я