Зі святом Старого Нового року

0
131

 12 січня в гімназії- інтернат – школі мистецтв відбулося свято зустрічі Старого Нового року, що відзначається за українською традицією протягом багатьох віків.

Учні  7- го та 8-го класу  під керівництвом вихователя Г.М.Аленькової підготували тематичну сцену зустрічі Строго Нового року.

Зима з перших днів радує нас святами та гуляннями. Та найяскравішим періодом є святки – з 7 по  19 січня, з Різдва до Водохрещі.  А кульмінацією стає свято Старого Нового року ( 1 січня – за старим стилем, 14 січня – за новим).  Це свято – як земне так і сповнене дива, де  все спрямовано на те, щоб вблагати і прихилити Щедрого Бога дати добрий урожай, гарний приплід, достаток у хаті. Адже кажуть, що в ніч відкриті небеса – і можна  про все просити.

Грані костюми, котик, собачка,  кізонька, Василь і Меланка – все дійство відбувалося за народним обрядом проведення подібного свята. Віршована поетична форма ведення свята з елементами танців та сцен ввела присутніх у залі в чари зустрічі Старого Нового року… Гімназисти дізналися про історію виникнення свята, про Меланку та Василя, які з давніх-давен стали прикладом добра та гарного господарювання, благодаті і духовності…

А по завершенні святкової  лінійки колядники  «засіяли»  житом- пшеницею гімназистів, привітали адміністрацію гімназії та працівників бухгалтерії.

ФОТОРЯД

 І.Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я