Журналісти залишились приємно вражені від почутого і побаченого…

0
210

Бути приємно враженими від почутого і побаченого було від чого. Річ у тому, що вже п’яте відбувається обласний фестиваль журналістської творчості «Осінні зерна», що щорічно приурочений меті розширення журналістського кругозору, відкриттю нових сторінок життя області, її людей, роботи підприємств та вивченню історії рідного краю. Цього разу черга дійшла до славнозвісного Олександрійського району  та міста Олександрія. Майже два десятки журналістів з районних центрів області та Кропивницького на чолі з головою обласної організації НСЖУ Петром Мельником разом з місцевими журналістами протягом дводенного туру знайомились з кращим надбанням Олександрійщини. Спершу  голова місцевої організації НСЖУ Ірина Балашова на правах господині озвучила програму туру. Першим пунктом відвідин стало в/ч 2269 НГУ, де журналістам розповіли про історію виникнення військової частини, її бойові традиції. На майданчику можна було побачити сучасну автотехніку, автоматичну зброю та гелікоптери, які сьогодні  стали експонатами, а свого часу були на озброєнні в/ч.

Далі були відвідини фірми «Віра-Сервіс-Інтермаш», підприємства, що чи не єдине на теренах колишніх країнах СНД по виробництву кранів високої вантажності.

Не могли оминути журналісти гордість футбольної Олександрії – футбольний клуб “Олександрія”, де ознайомились з інфраструктурою  футбольного господарства.

Після цього журналісти відправилися до європейського села Головківки, що сьогодні є взірцем високої культури і добробуту, де все поставлено на служіння його мешканцям. Усе, що побачили і почули  журналісти з вуст директора місцевої школи А.Д.Курупа приємно вразило журналістську братію, яка залишилась в захопленні від побаченого і почутого… Сучасна школа, яку відвідують біля 200 учнів, сучасні класи з хімії, фізики, тренажерні зали, музеї побуту та патріотичного виховання стали яскравим прикладом того як дбають про молоде покоління дбайливі господарі на селі.

Голова обласної організації НСЖУ П.Мельник вкотре пересвідчився, що з кожним наступним роком село міцнішає, стає впевнено на ноги сучасної економіки України, яка в змозі забезпечити  гідне життя людей на селі, і не тільки. Сучасне сільгоспвиробництво крокує до Європи. І щоразу, коли очільник журналістів Кіровоградщини відвідує Олександрійщину, щоразу з`являються нові об`єкти, нові надбання, що слугують людям. Він висловив подяку губернатору С.А.Кузьменку, який підтримав ініціативу журналістів відвідати Олександрійщину.

ФОТОРЯД-ТЕКСТ

-Компанія «УкрАгроКом» та сільська рада роблять все можливе і неможливе аби кожного року щось на селі змінювалось на краще. До зими плануємо замінити систему опалення та покрівлю на школі. Для цього кошти надійшли з КМУ  в сумі  2,9 млн. грн. Допомагає і сільська рада. Гуртом – усі разом на селі створюємо добротні умови, щоб людям жилося краще. Нещодавно завершено капітальний ремонт сімейної амбулаторії, їдальні, маємо свою хлібопекарню, млин, олійницю, крупорушку, сьогодні “Петриківське молоко” випускає кілька найменувань молочної продукції (молоко, сир…), – наголосив Анатолій Дмитрович.

Голова сільської ради Тетяна Володимирівна Кузьменко в свою чергу відмітила:

– Завдяки спільним зусиллям аграріїв з «УкрАгроКому» всі наші дії погоджуються, в нас повне розуміння, що і як треба робити, щоб умови проживання на селі щорічно ставали більш комфортними. Зокрема, сільська рада фінансувала капітальний ремонт кабінетів з хімії та фізики.Тільки обладнання  було придбано на 300 тис. грн, щоб навчання учнів відповідало рівню сучасно освіти. Ми рухаємося вперед, і в цьому нам велику допомогу надають аграрії. Народний депутат України А.І. Кузьменко рухається в напрямку – бачити життя сучасного села не гіршим від умов міського. У нас є де дітям займатися спортом, художньою творчістю, а людям похилого віку духовно набратися сил.

Те,що було показано справді стверджує  девіз  яким керуються «украгрокомівці»- “Не зупинятись на досягнутому”.  Відвідини місцевого храму, його  архітектура, ландшафт, внутрішнє оздоблення та розпис, вражає своєю неповторністю, життєдайністю, божим духом, людяністю, святістю і витонченістю кожного образу, кожного малюнку, кожного штриха художника. Я особисто такі розписи бачив лише в Почаївській Лавра та в Києві. І більш ніде. Це надзвичайно висока культура і мистецтво розпису. Обов’язково відвідайте Головківку, обов’язково  відвідайте Свято Ілінський храм. Це вражаюча картина  високої  духовності та поваги людини до нашого Всевишнього Господа Бога.

Архімандрит Христофор, настоятель храму, вітаючи зустріч з журналістами, наголосив, що такі дива, така культура села, такий храм став можливим від великої любові людей до Бога, який явився їм у всьому чим вони сьогодні користуються на селі.

Відвідали журналісти і німецьке господарство “Ніємія”, що більше 15 років  розвиває німецький аграрій на протопопівський землі. Журналісти зустрілися з головою РДА Б.Курупом та активом селищної ради Приютівки, які цього року стали ОТГ.

Другого дня медійники відвідали  МТК “Петриківське молоко”  та с.Шарівку, де також мали нагоду побачити як розвивається бізнес на селі, зустрітися з активом села та депутатом обласної ради В.А.Кузьменком, який за кілька років свого господарювання зумів  підняти рівень життя на селі. Це нові робочі місця – побудова нового сучасного елеватора, це  дорога до райцентру, це ремонт школи, амбулаторії… Все, що робить «УкрАгроКом» – це на благо людей праці на селі, в ім`я розквіту  сільського мешканця, який того вартий, бо не було б врожаїв, не було б і сучасної соціальної інфраструктури на селі.

Своїми враженнями журналісти поділяться на сторінках своїх часописів, розкажуть в відеотрансляціях…

Олександрійщині є що показати і чим приємно здивувати будь-кого. 

 І.Мельник.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я