Здорожчали газ, світло, вода, теплова енергія, хліб, що далі буде… Тому люди і виходять на страйки

0
578

2021 рік зустрів українців подорожчанням води, тепла, газу і світла… Свої несподіванки підготувала і фіскальна служба України.

Кабмін своїм рішенням анулював тариф 90 коп./ КВт⋅ч на перші 100 кВт⋅ч для побутових споживачів з 1 січня  поточного року. Віднині ми будемо сплачувати по 1,68 грн./ КВт⋅ч.

Однак в Міністерстві соцполітики кажуть, що скасування пільгового тарифу не позначиться на нинішніх одержувачів субсидій. А ті, хто не отримує субсидію, але зіткнеться з труднощами при оплаті нових рахунків, зможе звернутися за допомогою.

З 1 січня набуває чинності постанова НКРЕКУ про підвищення тарифів на виробництво теплової енергії для населення, релігійних організацій, бюджетних установ та інших споживачів, що коливається від 5,5% до 49,7%) обігрів для населення обійдеться від 653,99 грн./Гкал до 1471,54 грн./Гкал (без ПДВ).

В Олександрії – вартість 1/Гкал – 1712, 06 грн., і він є найвищим серед нижче поданих у таблиці тарифів по інших містах.  Наприклад, в “Сумитеплоенерго” вартість 1/Гкал- 652,28 грн.   Люди виходять на дороги (у тому числі і олександрійці), щоб привернути увагу можновладців державного рівня на здорожчання комунальних послуг, що неможливо оплатити…

Тарифи на тепло для населення були підвищені всім 23 компаніям. Найменше підвищили тариф для Дніпровської ТЕЦ (5,5%), найбільше – для ТОВ «Євро-реконструкція» (на 49,7%).

Майже всі компанії підняли ціну на 1-2 гривні за кубометр. «Нафтогаз» буде продавати його по 7,22 грн. А взагалі в Україні ціни коливаються від 6,99 грн. / куб. м до 10,80. До них додасться вартість доставки – від 0,45 до 3,34 грн. / куб. м.

«Нафтогаз України» з 1 січня 2021 призупиняє можливість підключення тарифного плану «Річний» для нових клієнтів.

Звісно за ціною на газ піднімуться ціни (вони вже піднялися, -Авт.) на хліб і хлібобулочні вироби, що виробляються на використанні природного газу. Гендиректор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Руслан Сластьон говорить, що можливо, що вже у січні через подорожчання компослуг та зростання рівня мінімальної зарплатні очікується зростання вартості хліба до 5%.

Хліб тостовий здорожчав з 13,10 грн. до 15,90 грн. То про які ж 5% може вестися мова.

-Вартість пшеничного хліба в мережах цілком може бути на рівні 20-24 грн. за кілограм. Зростання в 5% означає додатково 1-1,5 грн. на вартості цього хліба, – говорить експерт Р.Сластьон.

Цигарки можуть подорожчати на 8-12 грн. Більше платити доведеться і любителям IQOS. Парламентарі можуть проголосувати про заборону з продаж цигарок з ароматизаторами, продаж тютюнових виробів особам до 21 року.

З 1 січня 21-го року ліквідується обов’язковий облік доходів і витрат у паперових книгах обліку для самозайнятих осіб. З цього дня дозволяється вести облік як в паперовому, так і в електронному вигляді (у тому числі – і через електронний кабінет) в затвердженій Мінфіном формі. ФОПівцям це дозволено робити ще в довільній формі. Бажаючі можуть продовжувати вести облік в затверджених формах книг.

Добре, що платники єдиного податку не зобов’язані реєструвати книги обліку в податкових органах (як і скасовувати їх реєстрацію). Вести ж облік через електронний кабінет на сайті Податкової служби ФОП на загальній системі оподаткування та ФОП, провідні незалежну професійну діяльність, зможуть лише після того, як Мінфін затвердить для ДПС типові форми ведення такого обліку.

З 1 січня 2021 року вводяться в дію нові небюджетні рахунки 3556 для оплати Єдиного соціального внеску, – інформує  Податкова служба України.

З 1 січня на кредити, що не перевищують мінімальної зарплати, а також на кредитні договори, укладені не більше ніж на місяць, поширюється дія Закону «Про споживче кредитування». Згідно з ним, наприклад, сукупна сума неустойок за порушення договору споживачем при кредиті, що не перевищує мінімальну зарплату, не може становити більше подвійної суми кредиту. А процентна ставка за таким кредитом і порядок виплати відсотків не можуть бути змінені в сторону, гіршу для споживача.

У той же час цей закон захищає і кредиторів – обов’язковою умовою укладення споживчого кредиту зазначено згоду клієнта на доступ до інформації про його кредитної історії та її використання, а також обов’язкова передача кредитором інформації про всі споживчі кредити в Бюро кредитних історій. Крім того, закон зобов’язує кредиторів також передавати в Бюро кредитних історій інформацію про тих, кому продали або переуступили право вимоги за договором кредитування (фактично – про колекторах).

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я