Заплановані нові проекти на найближчі 3 роки

0
135

23 січня в залі засідань райради під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Коваля відбулося розширене засідання Ради регіонального розвитку за участю голови районної ради Ольги Коріненко, депутатів райради, керівників відділів та управлінь райдержадміністрації, підрозділів і відомств у районі, сільських та селищних голів, керівників підприємств.

Перший заступник голови РДА Ю. Коваль наголосив про підведення підсумків економічно-соціального розвитку району за 2014-2018 р.р. та напрацювати плани розвитку регіону на 2019-2021 р.р.

На засіданні Ради регіонального розвитку обговорено здобутки району за останні 4 роки.

  1. У 2018 р. в районі створено 3 ОТГ:  Новопразька, Приютівська та Попельнастівська.  Обсяг надходжень податків і зборів до бюджетів новостворених ОТГ збільшився майже у 2 рази, або на 87%.

  2.  На капітальний ремонт доріг витрачено 277 млн. грн.( 17 млн. грн. – ремонт доріг комунальної власності). Активне відновлення автомобільного покриття розпочалося у 2016 р. У 2017 р. – ремонт 13,2 км дороги. Відремонтовано 2, 5 км дороги до с. Червона Кам’янка, Травневе, Попельнасте за рахунок коштів державного, районного та бюджету Попельнастівської сільради. У 2018 р. відремонтовано дорогу на відрізку  7,3 км. Ремонт автомобільної дороги державного значення Олександрія – Полтава та Знам’янка – Луганськ – Ізварине – введено в експлуатацію 18,71 км,  в межах району забезпечено високу якість дорожнього покриття.

  3. На території району працюють 171 агропромислове формування ( з них – 117 ФГ). Вагомим внеском у розвиток тваринницької галузі є введення в дію МТК “Петриківське молоко» ТОВ «УкрАгроКом».  У 2016 та 2018 р.р.проведено реконструкцію елеватора ТОВ “УкрАгроКом”(збудовано підвізну залізничну колію; встановлено обладнання для очищення та сушіння зерна Schmidt-Seeger (Німеччина) і GSI (США). Основні напрямки рослинницької галузі — вирощування зернових і олійних культур, кукурудзи та цукрового буряку. Район залишається лідером з вирощування цукрового буряка, маючи ТОВ «Олександрійський цукровий завод», що входить до п’ятірки кращих заводів України.

  4. У червні 2018 року в ЦРЛ відкрито 10 ліжок гемодіалізу на 40 місць. Проривом у медичній сфері є відкриття у с. Протопопівка першої в Україні амбулаторії, збудованої в рамках реформи сільської медицини.

  5. На Олександрійщині діє 57 закладів освіти (29- ДНЗ та 24 – ЗО). Одним із перших в області в 2018 р. в Олександрійському районі створено інклюзивно-ресурсний центр. У 2018 р. побудовано спортмайданчик зі штучним покриттям в Червонокам`янському НВО та тривають роботи із будівництва в Цукрозаводському НВК.

       7. На території району діє 73 заклади культури. У 2017 р. почала діяти Улянівська бібліотека-філія централізованої райбібліотеки, а в жовтні 2018 р. — новий культурно-освітній центр «Толока» (с. Попельнасте).Щороку в клубних закладах проводиться понад 6,5 тис. культурно-мистецьких заходів.

Заплановані проекти на найближчі 3 роки

  1. У 2019 р. ТОВ “САНВІН-5” планує на території Новоселівської сільради, на 132 га, розпочати будівництво фотогальванічної електростанції «Морозівка». Орієнтовна потужність якої 60 МВт, що дасть додаткові кошти до бюджету сільради – 4,6 млн. грн. Сонячна електростанція на 80 МВТ повинна з’явитися на території Бандурівської сільради.

  2. Особливу увагу буде приділено в 2019 р. ремонту доріг.

  3. Планується придбати 2 шкільних автобуси,  провести капремонт ЗШ в с.Улянівка та  корпусу №2 Червонокам’янського НВО.

  4. Планується придбати службове житло для лікарів Олександрійської ЦРЛ та придбати  санітарний автомобіль для амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Після доповіді Юрія Коваля, заслухали виступи голови райради Ольги Коріненко, голови Новопразької селищної ради Богдана Курупа, заступника Приютівського селищного голови Ірини Чемерис, депутата облради, комерційного директора ТОВ «УкрАгроКом» Павла Фесюка, голови ФГ «Сімфо» Олександра Олійника, які дали своє бачення розвитку та можливі шляхи співпраці влади, бізнесу, громадськості зарадаи розбудови та розквіту Олександрійщини.

 Нажмите, для открытия изображения!

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я