З травня субсидія видається готівкою.., що стала доходною справою для дбайливих пенсіонерів

0
661

Субсидія в готівковій формі дасть можливість громадянам, котрі мають право на пільги  оперативно управляти цими коштами, і після  оплати житлово-комунальних послуг вони зможуть вільно розпоряджатися зекономленими сумами.  З 2019 року було розпочато відповідний процес, і в минулому опалювальному періоді житлова субсидія надавалася в  грошовій формі, але двома різними механізмами: готівкові виплати, які отримувало майже 95% отримувачів субсидії, а також – грошова безготівкова форма, шляхом зарахування на рахунок в «Ощадбанку» (близько 5 % – 160 тис. домогосподарств). І «Ощадбанк» вже проводив розрахунки з підприємствами. З 1 травня 2021 року цей перехідний процес завершується і відповідно, всі субсидії з травня будуть розраховуватися і виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі.

Сьогодні для пенсіонерів, та не тільки для них, а для всх, хто дбайливий і економний, субсидія стала доходною справою. Наприклад, добра знайома 65-річна пенсіонерка, котра мешкає в приватному секторі, похвалилася, що цього року на житлово-комунальній субсидії вона зекономила майже 3,500 грн (газ, електроенергія, вода).

З приводу субсидій  начальник управління соціального захисту м.Олександрія Олена Назаренко розповіла про зміни та доповнення в законодавстві України в частині надання державних соціальних допомог, пільг та субсидій. Зазначивши при цьому, що житлова субсидія відтепер виплачується виключно в готівковій формі. Усім домогосподарствам, що отримували цю державну допомогу в опалювальному сезоні 2020-2021 років, її буде перепризначено автоматично. Хто мав безготівковий розрахунок або вперше подає документи на оформлення субсидії треба звернутися в будь-який зручний спосіб, а саме:
– через Центр надання адміністративних послуг Олександрійської міської ради особисто;
– заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу управління соціального захисту населення. Бланки Заяв та Декларацій розміщені на сайті Міністерства соціальної політики та доступні для друку;
– через електронний сервіс, який розміщено на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.
З 1 наступного року передбачається збільшення розміру допомоги при народженні дитини з 41 280 грн. (разова виплата – 10 320 грн. та протягом 36 місяців – 860 грн.) до 50 000 грн. (разова виплата – 12 500 грн., а потім, протягом 36 місяців, – пропорційна виплата коштів).

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я