З 23 вересня Кіровоградщина в “жовтій зоні”. Чого чекати?

0
633

 

З 23 вересня в усіх регіонах України буде встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки.

-Встановити з 00 год 00 хвилин 23 вересня 2021 року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України, – таке рішення Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє «Урядовий портал».

-Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни, — зазначив Прем’єр-міністр Д. Шмигаль.

При “жовтому” рівні діятимуть наступні карантинні обмеження:

Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї людини на 4 кв./ м площі території або наповненістю залів понад 2/3

місць у кожному окремому залі;

Не більше 4 людей за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами –мінімум 1,5 м;

Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за  2/3  місць або 50% місць у кожному окремому залі;

Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 кв./м площі тощо.

Водночс обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником. Аби верифікувати безпечність відвідувачів чи працівників закладів (крім освіти) тимчасово слід користуватися міжнародними свідоцтвами, “жовтими” чи “зеленими” внутрішніми COVID-сертифікатами, довідкою 063/о (картка профілактичних щеплень), чинною довідкою про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту чи експрес-тестування на антиген.

Заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників хоча б одного щеплення.

Нагадаємо, в Україні продовжили адаптивний карантин до кінця року.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я