Як захиститися від коронавірусу

0
522

Новий коронавірус 2019 року (2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Симптоми коронавірусу

Симптоми у людини, інфікованої 2019-nCoV: розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами: гарячка; кашель; задишка (ускладнене дихання). Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом, повідомляють в обласному лабораторному центрі.

У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень. Наразі немає вакцини для захисту від 2019-nCoV. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу. Не існує специфічного противірусного лікування для 2019-nCoV. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.

Як захиститися від інфікування: уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель; не торкайтеся обличчя немитими руками; часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами; ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця; уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції: якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати); якщо ви відвідували Китай і протягом двох тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу; під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки; необхідно дезинфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я