Водіїв зобов’яжуть придбати жгути… за 600 грн

0
248

МОЗ зважилося змінити склад автомобільної аптечки, що змінювався з 1998 р.  Вердикт – це не аптечка першої допомоги при ДТП.

Сучасні стандарти забороняють людям без медичної освіти використовувати медичні препарати. Зеленка і йод – обпалюють тканини рани, вона заживає довше, вони не можуть використовуватися ні лікарями, ні фельдшерами. Медикаменти псуються при різних температурах, тому зберігати їх в автомобільній аптечці безглуздо. Інша справа – перев’язувальні засоби. МОЗ, складаючи наказ про нову аптечку, швидше за все, буде виходити з міжнародного протоколу Basic life support (базова підтримка життя). Він каже, що найвищий пріоритет – це зупинка кровотечі, другий – дихальні шляхи, третій – відновлення дихання, четвертий – зупинка некритичних кровотеч.

У  нових аптечках будуть:  ножиці з тупим кінцем (атравматичного), джгут CAT (Combat Application Tourniquet) кровоспинний бинт, марлеві серветки різних розмірів, еластичні бинти пластирі різних розмірів (смугасті і котушкові), косинка термопокривало плівка-клапан для ШВЛ.

Головна новинка списку – джгут типу CAT. Його зараз використовують в ЗСУ, він прийнятий на озброєння у військах НАТО. Це джгут з полімерних матеріалів, який можна накласти собі на руку однією рукою (без сторонньої допомоги), чого не можна зробити звичайним джгутом. Також в проекті МОЗ є кровоспинний засіб на бинтовій основі, тобто бинт з кровоспинним матеріалом. Даний бинт дуже добре зарекомендував себе у військах НАТО. Не варто забувати, що палять – це травмонебезпечний предмет. І джгутувати людину можна тільки в умовах прямої загрози життю – це відкритий перелом з артеріальним або венозним кровотечею, це кульове поранення, у якого складно знайти точку входу (людина в формі і ніч).

Вартість такої аптечки водію обійдеться в понад 600 грн. Джугити – 250 грн.,  кровоспинний бинт -200 грн. Що стосується готових наборів, то експерти сумніваються в їхній якості. Покупець  дороговартісну аптечку не купить.

Підходи європейські, а доходи жалюгідні.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я