Винахід Артема Самсонова оцінено в Бразилії

0
168

3 3- го по 13  серпня  учень 11-го класу  обласного комплексу гімназія-інтернат – школа мистецтв  Артем Самсонов перебував в Бразилії, як представник України на міжнародній науковій виставці «MILSET EXPO-SCIENCES INTERNATIONAL».  Учні-слухачі Малої академії наук (МАН) завдяки участі у виставці мали змогу почути коментарі міжнародної спільноти про свої проекти: побачити, як власні ідеї презентують однолітки з інших країн; порівняти себе з конкурентами й однодумцями; зрозуміти, яке місце займають у світовому науковому просторі. До Бразилії прибуло представники 39 країн світу.

Юний винахідник з Олександріїт Артем Самсонов ознайомив учасників міжнародної виставки з моделлю захисної пластини, яка полегшує конструкцію бронежилета і зменшує вартість виготовлення бронепластин.

Своїми враженнями та планами на майбутнє він ділиться з «Істиною від Олександрії».

-Артеме, твій винахід  став відкриттям  чи удосконаленням у майбутньому  оснащенні захисту військовослужбовців?

– Я довго думав яким чином можна надійно захистити від ворожих куль військовослужбовців. Тому спрямував усі свої знання і навички разом з моїм науковим керівником  О.І.Мірошниченком для винаходу  особливого бронежилету, в основі якого використовується неньютонівська речовина як амортизатор у бронежилетах. Якщо коротко: чим більша прикладена сила, тим більша густина речовини, що чинить опір.

 – Чим вразила Бразилія  і чим не сподобалася?

-Місто Ріо-де-Жанейро – столиця Бразилії вразила своєю особливою історичною архітектурою, красою будівель. А перебували ми в м. Форталезі, де проходила міжнародна виставка. А що не сподобалося? Половина людей доброзичливі, а в інших якесь вороже ставлення до іноземців.

 – Чи задумувався ти над тим, щоб запатентувати свій винахід?

– Такі думки не залишають. Днями дізнався, що хтось з Києва вже видає мій винахід за «свій». Я працюю над тим, щоб замінити тканинні бронежилети на  амортизуючі. Їх можна використовувати як у поліції так і в інших спеціальних військах особливого призначення.

– Артеме, ти вже визначився з вибором подальшої професії?

-Я отримав сертифікат з міжнародної  виставки «Expo Saintists», який, гадаю, стане в пригоді при вступі до вузу. Справді  2018 року я стану випускником гімназії і вже обрав свою подальшу долю – обрав майбутню професію. Хочу стати теплоенергетиком або енергоелектромеханіком. Для цього буду вступати до київського, харківського чи львівського політехнічних  інститутів. 

І.Мельник

 

Чим більша прикладена сила, тим більша густина речовини, що чинить більший опір.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я