Він штурмував Рейхстаг

0
196

14 вересня на 94-му році життя (14.08.1925 -14.09.2018) пішов у вічність останній воїн, який штурмував фашистське лігво – берлінський Рейхстаг 1-2 травня 1945 року, олександрієць Гринець Дмитро Андрійович.

Як згадував Дмитро Андрійович нещодавно в розмові:

-1 та 2 травня 1945 року ми били вже напролом-прямою наводкою зі своїх  203 мм гаубиць з відстані до 500 метрів по Рейхстагу. Фашисти добре оборонялися – барикади висотою до 2,5 метрів та товщиною понад 2 метри… Навіть нашими гаубицями було складно їх розбивати. Останній оплот коричневої чуми, залишки есесівських військ, що знищили десятки мільйонів ні в чому не повинних людей, трималися до останнього… Тільки з 23 квітня по 1 травня в районі Рейхстагу озвірілі фашисти знищили біля 400 танків радянської армії. Уявити можна, як захищалися фашисти… І все ж Перемога була за нами… Я був під стінами Рейхстагу… Розписався на ньому…Яка то була радість і в той же час глибокий сум по загиблих…

А сьогодні вже немає скромного, ввічливого та чуйного батька, дідуся, прадіда, який все своє життя трудився на землі.
В останні кілька років його можна було бачити на Братській  могилі в день Перемоги… Він за все своє життя не попросив у держави жодної преференції – додаткової пільги чи матеріальної допомоги.  Завжди розраховував лише на свої можливості.

Поховають Дмитра Андрійовича, ветерана війни, учасника бойових дій, радянського воїна, який добив фашистську чуму, в його рідному селі Диківці 15 вересня… Світла пам`ять герою-переможцю!

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я