Вимучена жалюгідна перемога завдяки Шурману

0
194

 Не безпідставно напередодні матчу  мною було сказано, що Д.Шурман не безпомилковий суддя. Він дуже часто «помиляється» в бік  нашого суперника, а коли ще ним є донецький «Шахтар», то й поготів.  Під козирок, як  дисциплінований єфрейтор, він  виконує волю і бажання гранда українського футболу.  Висосане з пальця пенальті, щоб там не говорив Ступар, гарно підставився Нем. Спочатку Цуріков зіграв у м’яч, а вже потім гравець «Шахтаря» підліз під набігаючого Цурікова.  Повірте на всі 100%, якби подібний епізод трапився з «Олександрією», Шурман не поставив на би на «точку».

На 26-й хв. щастя врятувало ворота Пятова від неминучого голу, коли  Цуріков  побачивши, що голкіпер гостей вийшов за межі карного майданчика, перекидав тому через голову м’яч, і лише  поперечина врятувала ворота «Шахтаря». Пятов лише поглядом провів політ шкіряного, в серці молячи Бога, що відвів від голу.  А 50-а хвилина, коли вже реально мав забивати Ковалець, коли після подачі кутового Гречишкіним, захист суперника відбив прямісінько під ногу Ковальцю, який потужно  сходу приклався до м’яча, і тільки майстерність кіпера врятувала ворота гостей.  А  89-а хвилина, коли вже Бабогло міг забивати, а ще краще коли б він пропустив цей м’яч, після виконання кутового, за ним далі у більш вигіднішій позиції знаходився Пономар, який міг стовідсотково цей м’яч  відправити в ворота «Шахтаря».

 А що  гості? А вони тільки й запам`яталися грубістю та лежанням по кілька хвилин на полі, щоб якимось чином збити запал та характер «Олександрії». Тільки  якийсь дотик до гравця «Шахтаря», так він уже лежить на газоні по  кілька хвилин.  І таких «лежань» було до десятка ( а додано було часу  всього 2+4, – Авт.), коли  гості  явно та свідомо симулювали на полі, бо бачили, що в них гра не клеїться, що  «Олександрія» може дотиснути не лише до нічиєї, але й перемогти.  Тому вони обрали більш спокійний метод гри – повна симуляція. І це їм дуже добре вдалося цього вечора, от тільки не задоволеними залишилися  уболівальники самого «Шахтаря», які очікували від своєї команди – лідера чемпіонату гри, а не  антигри, як середнячка, не більше.  Не цікаво було грати при такому, коли суддя фактично  не “злазив зі свистка”, що давався на користь суперника.  Кажуть, що була велика агресивність з боку господарів, але з якого боку подивитися: олександрійці отримали  4 попередження, то в  гостей їх – 5.

Велика «дяка»  32- річному Д.Шурману, який  постійно збивав ритм гри при якому «Олександрія» мала всі шанси не лише зрівняти рахунок, а й перемогти. Не вміють ще наші молоді арбітри судити  грамотно, кваліфікаційно, а головне чесно. Рано ще таким молодим довіряти судити УПЛ.  З такою молодістю ми «далеко» підемо в розвитку та популяризації футболу. Такі судді відбивають бажання  відвідувати матчі…  Ось через таких суддів у нас і нищиться великий футбол.

А момент з рукою взагалі не розглядався ( в жодному огляді після матчу, навіть Фонсека його “пропустив”, про що він сказав на прес-конференції – “не помітив”,  – Авт.),  а він був, коли в захисті гравець  суперника, здається, що Кривцов, після відбиття Патріком, зіграв рукою. Трибуни «піднялися» – вказуючи судді на те, що було порушення правил гри. Шурман мовчав – зробив  удаваний  вигляд, що не помітив цього моменту.  Такі моменти, коли «трибуни піднімаються» не можна залишати поза уваги.

 А грубістиь, яку проявив по відношенню до нашого тренера В.Б.Шарана Тайсон. Це нонсенс для футболу. Яке він мав право  грубити тренеру.  Шурман підло змовчав у даному випадку, бо «грав» на користь однієї команди…

І.Мельник

 Арбітр –  Денис Шурман (Київська обл.)

асистенти арбітра –  Євген Данильченко (Луганськ), Олександр Холодинський (Харківська обл.)

4-й арбітр – Дмитро Бондаренко (Одеса).

Спостерігач арбітражу – Володимир Петров (Харків).

Делегат ФФУ – Віктор Безрук (Луганськ)

Олександрія: Юрій Паньків, Владислав Бабогло, Кирило Ковалець, Андрій Цуріков, Артем Полярус (Віталій Пономар, 78’), Андрій Запорожан (К, Євген Банада, 85’), Валерій Лучкевич, Артем Сітало, Антон Шендрік, Дмитро Гречишкін, Максим Задерака (Дмитро Шастал, 71’).

Запасні: Дмитро Рудик, Станіслав Микицей, Олексій Довгий,  Денис Дедечко.

Головний тренер: Володимир Шаран

Шахтар: Андрій Пятов, Сергій Болбат, Сергій Кривцов, Давид Хочолава, Ісмаілі, Тарас Степаненко, Алан Патрік (Майкон, 90+1’), Тайсон (К), Веллінгтон Нем (Дентіньйо, 80’), Віктор Коваленко (Максим Малишев, 87’), Мораес.

Запасні: Олексій Шевченко, Микола Матвієнко, Марлос,  Манор Соломон.

Попередження: А. Цуріков (11’), Д. Гречишкін (37’), А. Шендрік (81’), А. Сітало (90+4’) – А. Патрік (30’), В. Коваленко (35’), Мораес (37’), Т. Степаненко (60’), Тайсон (90+4’)

Гол: Мораес (12’ – пенальті).

ФОТОРЯД 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я