ВІДТЕПЕР “ДОСТУПНІ ЛІКИ” ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЦЕПТ МОЖНА ОТРИМАТИ

0
144

З 1 квітня почали діяти нові правила послуги «Доступні ліки»: покрокова інструкція для мешканців Кіровоградщини. Раніше пацієнт мав отримати паперовий рецепт від лікаря і піти в аптеку з наліпкою «Доступні ліки» в тому ж районі.

Згідно зі змінами відтепер можна отримати ліки тільки за електронним рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) незважаючи на місце чи регіон, де його виписали. Приватні лікарі також мають право виписати такий рецепт.

Повідомляє Голос Громади з посиланням на сайт ГУ Держпродспоживслужба у Кіровоградській області.

Аптека укладає договір безпосередньо з НСЗУ й отримує від неї кошти за кожен відпущений за програмою препарат. Такий підхід створить належні умови для того, щоб пацієнт вчасно та безперешкодно отримував необхідні препарати.

Покроковий алгоритм як отримати препарат за програмою «Доступні ліки»:

 1. Записуєтеся на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у вас підписана декларація. Важливо: не маючи підписаної декларації з лікарем, ви не зможете отримати ліки за програмою!

 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт. Через електронний рецепт фармацевт може бути впевненим у правильності та точності інформації в рецепті. Можливість допущення помилок мінімальна на відміну від застарілого – паперового.

 3. Під час виписування електронного рецепта лікар разом з пацієнтом перевіряють, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації, актуальний і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

 4. Після перевірки номера лікар виписує рецепт в електронній системі.

 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.

 6. Зміст СМС: «Ваш рецепт :  ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

 7. Якщо є потреба або пацієнт просить, лікар може роздрукувати консультаційний висновок, де є інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

 8. Пацієнт йде у будь-яку аптеку, що бере участь у програмі, називає працівнику аптеки номер рецепта.

 9. Працівник пропонує пацієнту ліки, які є в аптеці і входять у програму «Доступні ліки»

 10. Пацієнт обирає один із медикаментів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки.

 11. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я