Від Карпат до Вінниці.., Олександрії.., Полтави.., Харкова люди вийшли на тарифні протести, відстоявши своє право…Що далі?

0
608

Лише завдячуючи тарифним протестам – мітингам, коли люди масово – по всій території України почали перекривати дороги, змусило владу переглянути тарифи на природний газ. Саме від нього – голубого вогника залежить енергетична безпека держави, життєзабезпечення українців, що тягне за собою ціноутворення на продукти харчування..Українці після новорічних свят опинилася в шоковому стані – непомірні платіжки за тепло, газ, електроенергію, воду, ціни в магазинах  (чому влада відмовилася від контролю за цінами на основні продукти харчування, – Авт.), примусили людей згадати, що вони люди, що жодна влада не в змозі зупинити можливий голодний бунт, вийти на вулиці…Навіть організаторку мітингу під Дніпром, котру було оштрафований на  30 тис. грн., не зупинило людину у відстоюванні с своїх прав на достойно життя. Олександрія не залишилася осторонь.  Люди вийшли на вулиці, щоб тарифи були знижені. Наступна акція була запланована на 15 січня…

13 січня стало відомо, що тарифи на газ будуть знижені.

Газопостачальники дійшли до того, що вартість газу і для населення з січня зросли ціни до 10-12 грн./мз, враховуючи розподіл та доставку…

Протести відбулися у Харківській, Полтавській, Дніпропетровській та Миколаївській областях.

Від Карпат до Харкова, від Одеси і до Житомира, від Дніпра і до Полтави, від Вінниці і до Олександрії піднялися люди…

Це змусило 13 січня президента України Володимира  Зеленського провести енергетичну нараду з представниками Кабміну, НКРЕКП, очільником НАК “Нафтогаз України” та спеціалістами в галузі економіки, електро- та газової енергетики. Результатом зустрічі стала домовленість  що з лютого ціни на газ мають реально зменшитися.

-Ринкові ціни завеликі, особливо, якщо зважати на пандемію. Ми як держава повинні стояти на захисті своїх громадян, в економічному плані – теж, – наголосив Президент України.

Яку результат: у платіжках зниження вартості газу зменшиться на понад 30%. До кінця карантину або до кінця опалювального сезону тариф пропонують встановити на рівні 6, 999 грн. /10000 мз . Додатково абоненти ще повинні платити за розподіл (транспортування) газу – тарифи різні.

Очільник КМУ Денис Шмигаль пообіцяв, що ціна на газ зменшиться, що уряд стане на бік простих українців у непрості для країни часи. Прем’єр-міністр дав завдання Мінфіну та Мінсоцполітики розібратися з нарахуванням субсидій.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я