Вчителі, науковці, культпрацівники, спортсмени, субсидіянти, пільговики – мінус у фінансуванні на період

0
548

Сьогодні, 13 квітня, парламент суттєво «порізав» держбюджет.  Скорочено видатки на пільги та житлові субсидії – на 8,2 млрд. грн. Голова парламентського комітету з соцполітики Галина Третьякова пояснює це економією, пов’язаною з теплою зимою.

Зменшиться фінансування Державного фонду регіонального розвитку на 2,6 млрд. грн., субвенції на розвиток об’єднаних територіальних громад (мінус 2,1 млрд. грн.), але, як вже було зазначено, уряд в процесі торгів з депутатами і ще може переглянути ці показники. Уряд стояв перед складним питанням – при секвестрі бюджету неминуче потрібно було різати певні статті.

Ними стали: розвиток фізичної культури та спорту на період карантину – мінус 2,3 млрд. грн.). Прогнозовано постраждали видатки на освіту, культуру, науку, хоча й не так радикально, як в перших проектах секвестру.

 

Скорочується фінансування Фонду енергоефективності на 1,6 млрд. грн., субвенція на соціальний захист педагогів – мінус 1,55 млрд. грн.), виплата допомоги багатодітним і малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю -мінус 1,3 млрд. грн.), субвенція на місцеві вибори (мінус 1,15 млрд. грн.). Щоправда, «слуги народу» закликають не панікувати щодо скасування виборів і запевняють, що до осені, коли голосування має відбутись, бюджет ще зміниться і багато видатків буде повернено після завершення карантину та відновлення економічного життя.

Влада має надію, що «урізаний» бюджет буде повернений у позитивний бік після карантину.

Згідно з проголосованим законопроєктом, видатки держбюджету збільшаться на 7% – на 82 млрд. грн. При цьому його дефіцит, за планами уряду, збільшиться до 7,5% ВВП і становитиме 298 млрд. грн., а доходи скоротяться на 11% – на 120 млрд. грн. Валовий внутрішній продукт піде в мінус майже на 4%, хоча раніше мова йшла про ріст на такий само показник. Безробіття сягне майже 10%, а інфляція – 9%. З приватизації виручать лише 500 млн. грн. Доходи Нацбанку, які будуть передані до держбюджету, збільшуються на 2 млрд. грн. Середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 29,5 грн./$, при тому що попередній прогноз складав 27 грн./$.

Куди ж підуть видатки додаткові кошти? Вони збільшуються на виплату пенсій та державну програму медичних гарантій — на 29,7 млрд. грн. та 15,7 млрд. грн. відповідно. Збільшується бюджет Міністерства внутрішніх справ – на 200 млн. грн., видатки на Державну судову адміністрацію збільшені на мільярд. Ці кошти не покривають нинішнього дефіциту, який відчуває судова система. Хоча суддям, депутатам, прокурорам та іншим категоріям бюджетників місячний дохід буде зменшений до десяти розмірів мінімальної зарплати (біля 47 тис. грн.). Щоправда, тільки на період карантинних заходів. Скорочуються видати на утримання Верховної Ради та Кабміну.

 

І найголовніше – створюється Фонд боротьби з коронавірусом, що складе 64,7 млрд. грн., хоча ця сума спочатку передбачалася удвічі більшою. Ці кошти підуть на підвищені виплати лікарям, закупівлю медичного обладнання та засобів індивідуального захисту, виплати громадянам, які втратили роботу через епідемі

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я