В.Лумяник про ситуацію з африканською чумою

0
289

В.о. начальника управління Держпродспоживслужби  в Олександрійському  районі С.Лумяник прокоментував ситуацію навколо розповсюдження африканської чуми та шляхи убезпечення від неї.

– Статистика свідчить, що  африканська чума з кожним роком все більше приносить колосальних фінансових збитків  сільгосппідприємствам, які займаються вирощуванням свиней. Так, якщо в  2012 році було зафіксовано лише один випадок  спалаху африканської чуми, то через рік  – 7 випадків, а в  2014 – 16, 2015 – 40, 2016 – 90! то за перші місяці  2017 року зареєстровано вже 45 випадків.  В Олександрійському   районі  спалах африканської чуми прийшвося на  15 березня  2016 року, коли в  фермера з с. Войнівка було виявлено спалах  африканської чуми.  Спільними зусиллями з районною владою, місцевим населенням на 44-й день спалах було ліквідовано.  Було знищено все поголів`я хворих  свиней, що склало у кількісному виразі 111 голів. До честі губернатора, його заступника А.О.Коломійцев, який курирував ліквідацію спалаху африканської чуми, коли пішли на непрості розмови з людьми про знищення  свиней в домоволодіннях…   – І тільки словами переконання вдалося зупинити розповсюдження чуми?

Уявіть ситуацію, коли до вас на подвір`я заходять люди і говорять, що треба знищувати свиней. У кого маленька, у кого поросні  свиноматки, а в кого великі… Це треба було бачити і чути слова людей, але С.А.Кузьменко підтвердив слова, що виплатять людям сповна. На  той час ніхто не закуповував у населення свиней по 24, 6  грн. за кілограм живої ваги. А влада області  виплатила людям сповна. Велику роз`яснювальну роботу провів А.О.Коломійцев, який  став тим міцним, надійним містком між людьми та  владою, коли гарантії були виконані сповна.  А головне, що ми змогли зупинити розповсюдження чуми та швидко провести  увесь комплекс  робіт по знищенню місця спалаху чуми.  Уявіть, що на сьогоднішній день  вже знищено понад 129 тис. голів свиней по Україні, а це мільярдні збитки.

– Яка сьогодні ситуація в районі?   

– При  Олександрійській райдержадіміністрації діє протиепізитична комісія, яка моніторить господарства в яких займаються вирощуванням свиней. Курирує цю комісію перший заступник голова РДА Ю.Л.Коваль. Сьогодні проводиться комплекс  протиопізитичних заходів щодо не розповсюдження спалаху африканської чуми на території Олександрійщини. Нагадаю, що  в районі  11 господарств займаються вирощуванням свиней (13 свиноферм). Найкращі показники по убезпеченню проводяться в  ТОВ «Колос». Директор підприємства О.В.Замковий  приймає серйозні заходи  в напрямку безпечного вирощування  поголів`я  свиней на фото свиноферма ТОВ “Колос” ). 

І.Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я