В.Б.Шаран: «Гравцям вказано на помилки…завтра до Маріуполя»

0
196

Заповнений стадіон «Ніки» зібрав найбільш палких прихильників «Олександрії», звісно, що були глядачі, котрі прийшли подивитися на «Шахтар». Адже до міста завітала «золота» команда України, щоб зустрітися з «бронзовою» «Олександрією». Інтерес неабиякий – топовий, центральний матч першого туру.

 З першої ж секунди гри гості пішли атакувати ворота Паньківа. Моменти виникали щохвилинно, було багато індивідуальної гри з боку «гірників», що відмінно відрізнялося, коли команду тренував П.Фонсека. Луїш Каштру перебудував, наскільки це йому вдалося за короткий термін, малюнок гри. Він став більш індивідуальним: розрахованим на майстерність гравців, які дуже багато часу утримували шкіряного, йшли на обвід, на загострення біля штрафної зони суперника.

Реально гості мали забивати тричі ще в першій 25-ти хвилинці. Один із таких моментів виник на 21-й, коли  Хочолава пробиває в стійку воріт Паньківа…

Скажу словами Л.Каштру, що матч слід розділити на три історії: перша – перші 20 хвилин поєдинку – тотальна перевага «Шахтаря», друга – до кінця першого тайму –  гості, загравшись, звільнили зони для «Олександрії», яка і скористалася цим, відкривши рахунок у матчі. Це відбулося на 43 хв., коли гостра контратака увінчалася успіхом. На вістрі атаки був дебютант команди М.Третьяков (колишній гравець «Чорноморця», -Авт.), який не побоявся. Отримавши пас, пройти максимальну відстань до воріт суперника і пробити в нижній правий дальній кут воріт Пятова. Той лише  поглядом провів політ шкіряного, що затріпотів у сітці воріт. Уболівальники несамовито  скандують: «М-о-л-о-д-ц-і, м-о-л-о-д-ц-і, м-о-л-о-д-ц-і!».  А як же тотальна перевага на боці суперника, який не давав, як кажуть  «голови підняти, заганяли «аграріїв»… – отримали такий сюрприз – гол у свої ворота…

Третя історія за словами Л.Каштру була в другому таймі, коли гості довели свою  перевагу, здобувши  перемогу.

Ми і самі бачили, що відбувалося в другому таймі. Господарі як могли трималися, боролися за  відбір м`яча, старалися його контролювати… Дуже важко протиставити класу гри  «Шахатаря», його майстерності гравців, котрі на «одній нозі» обігрували гравців «Олександрії».  Фізичні кондиції, індивідуальні  якості, мислення на полі у гостей було на висоті цього вечора. Їм вдалося здобути перемогу саме на класі гри, на постановці  поставленого завдання, на бажанні більше здобути перемогу…

 «Олександрія» нічого не змогла вдіяти. Треба бути  реалістом, але сьогодні в Україні є дві команди, котрі ведуть боротьбу за перше місце… Третя і наступні команди потребують ще великої роботи не лише в тренувальному плані, а й в підборі гравців.

Другий тайм – роковий час гри – 59-та хвилина, коли простріл  суперника Бухал замкнув  у свої ворота – автогол, і вже рахунок зрівняно.  Зараз можна говорити, що автогол зламав гравців, що все було б по-іншому… Думаю, що уникнути поразки не вдалося б. Об`єктивно «Шахтар» – на порядок сильніша команда, яка може програти лише за однієї умови – грубих помилок захисту та фізичної крайньої втомленості. Та цього дня захист, як і вся командна, а більше індивідуальна, гра була напрочуд гарним повчальним майстер-класом для гравців нашої команди (найбільше навчився Паньків, парирувавши пенальті, і не тільки..,-Авт.). Вчитися в сильнішого, майстернішого суперника з усіх складових якостей профі-футболіста  – то є за честь усім командам країни, незалежно від  рівня футболу…

 Тайсон, капітан команди. Невтомний, швидкий, як джміль, рухався полему різних напрямках- на різних позиціях, постійно розхитував захисні редути олександрійців, шукаючи прогалини – вільної зони, і таки він її знайшов на 74-йхв., коли влетів на швидкості на ударну позицію – ближче до воріт, і пробив з вигідної позиції – Паньків був безсилим у захисті своїх воріт. До честі Юрія, він протягом всіє гри до десяти разів рятував свої ворота від вірних стовідсоткових моментів голу. Це був день нашого профі-кіпера, бо ще на початку гри, в дебюті, Абдула призначив  сумнівне пенальті в його ворота. Юрій був на висоті –«взяв» цей удар на 8-й хв. від Марлоса, чим запевнив своїх гравців, що він сьогодні буде діяти надійно. Сумнівний пенальті – можна було і не призначати. Абдула не посмів…   

На фото: Ю.Паньків “бере” 11- ти метровий!  

1:2 – це вже критично, судячи від того, що гості панували на полі. У нас же почали відбуватися зміни на полі. Стомлений Лучкевич, якого з 65-ї хв. змінив Задерака. Далі Ковальця – на 72-й хв. змінив Запорожан. Після цих замін ми пропустили – на 74-й хв. від Тайсона.

Тому під кінець гри В.Б.Шаран пішов в а-банк: Банаду змінив на 82-й хв. Шастал, який може забивати. Остання надія зрівняти рахунок. Безбородько пішов на лаву запасних. Хоча думалося, що саме  вийде на поле екс-гравець «Десни» – нападник з бомбардирськими якостями … Банаді не вдалося відзначитися…, а мав нагоду ще в першому таймі.

Не вдалося і Шасталу разом з гравцями врятувати програш. Більше того, тільки вийшов на поле Дентіньо на 84-йхв., як уже через 6 хв. забиває третій м`яч у ворота Паньківа.

Клас гри «Шахтаря» відмінно різний, на щаблі вищий від «Олександрії». Це все ми побачили, пропустили через свої серця, з присмаком невдоволення залишали трибуни, але з надією, що забили першими, що є потенціал, що перший м`яч забив новобранець команди М. Третьяков, що добре зіграв на своїй захисній позиції екс-гравець «Карпат» – Д.Мірошніченко, що добре старалися на полі – з повнотою самовіддачі – Лучкевич, Ковалець, Сітало, Пашаєв…

Ці перші позитивні паростки вселяють упевненість і сподівання на позитивно результативну гру проти  «Маріуполя», який також потерпів, гадаю, що несподівано, фіаско в першому турі, програвши дебютанту УПЛ ковалівському «Колосу»  з рахунком  1:2.

Головне в подальшому не зайнятися фетишизацією хороших планів з гарними назвами, а не результатами…Треба виходити на поле, грати і вигравати за будь-яких умов, навіть коли проти тебе судді…

В.Б.Шаран на прес-конференції подякував уболівальникам за заповнені трибуни, визнав помилки в грі,  наголосив про це гравцям у  роздягальні,  відзначив, що це був хороший урок, та сказав, що вже 1- го серпня їдуть до “Маріуполя” … за перемогою.

Уже 3-го серпня «аграрії» будуть у гостях у «маріупольців» – здобувати бажаний результат. Нехай переможе сильніший! Перемоги  “Олександрії”!

 “Олександрія”: Юрій Паньків (К), Владислав Бабогло, Кирило Ковалець (Андрій Запорожан, з 72’), Максим Третяков, Денис Мірошніченко, Гліб Бухал, Валерій Лучкевич (Максим Задерака, з 65’), Артем Сітало, Павло Пашаєв, Дмитро Гречишкін, Євген Банада (Дмитро Шастал, з 82’).

Запасні: Олег Білик, Євген Протасов, Денис Безбородько, Антон Шендрік.

Головний тренер: Володимир Шаран.

«Шахтар»: Андрій Пятов, Сергій Болбат (Микола Матвієнко, з 89’), Сергій Кривцов, Давид Хочолава, Ісмаілі, Тарас Степаненко, Алан Патрік, Манор Соломон (Дентіньо, з 84’), Тайсон (К), Марлос, Мораес (Густаво Бланко-Лещук, з 74’).

Запасні: Олексій Шевченко, Олександр Піхальонок, Маркос Антоніо, Тете.

Головний тренер: Луїш Каштру.

Попередження: А. Запорожан, 76, – Т. Степаненко, 71, А. Патрік, 86.

Голи: Максим Третяков, 43, – Гліб Бухал, 59, автогол), Тайсон, 74, Дентіньо, 90+2.

І.Мельник

ФОТОРЯД

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я