Уряд запропонував Верховній Раді підвищити низку податків і акцизів

0
188

Міністр фінансів розповів, яким буде державний бюджет на 2021 рік

Уряд запропонував скоротити фінансування армії та Міноборони

Уряд планує підвищити в Україні низку податків і акцизів у законопроекті про «забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», які передбачають понад 10 випадків підвищення ставок і зборів. На сайті парламенту є сторінка законопроекту, але його тексту на ній станом на вечір вівторка, 15 вересня не було. Утім, його опублікував народний депутат від «Голосу», заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

За словами депутата, законопроект, серед іншого, передбачає:

підвищення акцизів на спирт і пиво;

підвищення плати за радіочастотний ресурс;

збільшення екологічного податку втричі для викидів СО2;

скасування мораторію на податкові перевірки і перевірки по ЄСВ, який був введений на час карантину.

Документом пропонується зобов’язати фізичних осіб-підприємців (крім тих, що перебувають на спрощеній системі оподаткування) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і одночасно працюють на роботі платити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) із суми перевищення доходів від підприємництва над зарплатою.

Також законопроект пропонує майже на 12% підвищити рентну плату за користування надрами (але не для видобутку корисних копалин), радіочастотним ресурсом і за спеціальне використання води і лісових ресурсів.

Також документом пропонується звузити пільги з податку на нерухоме майно.

«Наприклад, якщо дитина-сирота або одинока мати здаватиме свою нерухомість в оренду, то вона буде зобов’язана платити податок на нерухомість з такого майна», – зазначив Железняк.

Законопроектом також пропонується в 2021 році знизити вартість автомобілів, з яких треба буде платити транспортний податок до 1,2 млн. грн. На цей час податок потрібно платити з авто вартістю 1,77 млн. грн.

Цей законопроект уряд подав до парламенту в рамках «бюджетного пакету». Міністерство фінансів розраховує, що такі зміни в Податковий кодекс дозволять наступного року залучити 2,7 млрд грн до державного бюджету, і 0,5 млрд. до місцевих бюджетів, пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на міністра фінансів Сергія Марченка.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я