У Шмигаля немає квартири, а в Пристайка – шість: декларації Кабміну

0
488

Декларації підправили

Вочевидь, декларації кандидатів, подані 4 березня, майбутні міністри готували поспіхом. Тому що через кілька днів деякі з них подали виправлені декларації.

Наприклад, віцепрем’єр і міністр цифровий трансформації Михайло Федоров забув указати в першій декларації автомобіль Ауді Q8 2019 року випуску, який записаний на його ім’я (оцінна вартість 2 100 000 грн, або 52 тис. доларів), купівлю нерухомості на суму 1,1 млн грн, банківський кредит на суму 480 тис. грн і фірми, кінцевим бенефіціаром яких він є, – ТОВ “Стадимір” і ТОВ “5 служба”. Також він додав суму готівкових доларів (тепер 280 тис. замість 200 тис.) І зменшив банківські суми в гривнях і євро.

Новопризначений міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доповнив декларацію двома банківськими рахунками на загальну суму 116 274 грн і розширив перелік своїх доходів за 2019 рік. У виправленій декларації з’явилася сума компенсації від МЗС за тривале відрядження. Крім того, міністр зазначив зарплату, яку отримував у Міністерстві закордонних справ – 255,3 тис. грн (спочатку він записав тільки зарплату із Секретаріату Кабміну – 234,6 тис. грн). Крім того, вказав зарплату дружини – майже 724 тис. грн за рік. Такі уточнення відразу перевели міністра в ранг мільйонерів і перемістили його в нашому рейтингу з останнього, 16-го місця за рівнем сімейних доходів на 5-те.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль додав в оновлену декларацію соціальні виплати, які отримувала його дружина, – 25 тис. грн.

“Багатоквартирні” міністри

Як виявилося, найбільше квартир задекларував віцепрем’єр і міністр з питань євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко – 6. Одна, площею 33 кв. м, перебуває у власності міністра, друга, площею 72 кв. м, – у нього і родини, ще чотири квартири, в тому числі одна, що будується, є власністю дружини міністра (їхня загальна площа – 315 кв. м). Одна зі статей доходів сім’ї – здавання нерухомості в оренду. За минулий рік прибуток подружжя від цього виду діяльності становив 336 тис. грн.

Також здавання квартир в оренду приносить прибуток сім’ї міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова. Всього міністр задекларував 5 квартир. Одна з них, у Києві, площею 208 кв. м, придбана в 2013 році, її вартість 5,37 млн грн (близько 215 тис. дол.). Друга розміщена в Нікополі (Дніпропетровська область) і належить дружині. А ще три квартири – в київських новобудовах – сім’я придбала тільки в минулому році, проінвестувавши в будівництво майже 3 млн грн. Всі ці три квартири записані на дружину міністра, Світлану Олександрівну. Як ми писали раніше, частину доходів сім’ї міністра становить здавання нерухомості в оренду. За минулий рік сім’я заробила у таким спосіб 150 тис. грн.

Є у Чернишова і будинок під Києвом – в Романкові (Обухівський район). Його площа – 321 кв. м, оцінна вартість – 945 тис. грн. Він розміщений на ділянці в 14 соток вартістю 450 тис. грн.

У міністра соціальної політики Марини Лазебної в декларації вказано теж п’ять квартир. У Києві в неї є квартира площею 63 кв. м, якою вони із сином Олегом володіють порівну. Також у декларації записані дві квартири, що належать чоловікові, Ігорю Павловичу (обидві в Києві – по 70 кв. м кожна, одна з них батьківська). Ще вказані батьківський будинок з ділянкою і квартира в Пісківці (Бородянський район), що належать Марині Лазебній та її братові (квартира площею 40 кв. м, будинок – 103 кв. м, ділянка 10 соток). Ціна вказана тільки на будинок – 61,7 тис. грн (2,5 тис. доларів).

Реклама

Ще одна квартира, що належить Марині Лазебній, – у Росії. В якому регіоні – не вказано. Її площа – 31,7 кв. м. Міністр володіє цією квартирою з 2009 року.

Міністри без квартир

Але є в Кабміні Шмигаля і ті, у кого квартири взагалі немає. Наприклад, у самого прем’єр-міністра Дениса Шмигаля квартири немає. Жодної. Ніде. І в членів його сім’ї теж. Як нерухомість прем’єр задекларував тільки будинок у Львові, що належить його дружині. З декларації відомо, що площа будинку – 216 кв. м, оцінна вартість – 1 063 200 грн (приблизно 42,5 тис. доларів). Будинок розміщений на двох ділянках загальною площею близько 6 соток, їхня загальна оцінна вартість – 665 тис. грн (близько 26,6 тис. дол.). Власної нерухомості в Києві у прем’єра, судячи з його декларації, немає. “Прописаний” він у Львові.

Крім ділянок у Львові, прем’єр і його дружина володіють також двома ділянками в Хоросниці (також Львівська область) площею по 22 сотки.

У голови МВС Арсена Авакова немає квартир в Києві. Зате є в Харкові, відразу три: площею 55, 70 і 653 кв. м. У декларації вказана вартість тільки найбільшої – 966 тис. грн.

А ось у Києві у міністра внутрішніх справ є власний готельний номер площею 77 кв. м, який він викупив у 2016 році.

У Харківській області у сім’ї “головного поліцейського” є також дві ділянки по 12 соток – у селі Коробочкине Чугуївського району. Вони належать родині з 1998 року.

Міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб, судячи з декларації, теж не має ніякої нерухомості в Києві, хоча місцем його постійної реєстрації значиться саме столиця. У декларації є відомості тільки про квартиру в Чернігові (площа 78 кв. м, вартість невідома), причому службову: власник – Міністерство оборони. Є у чиновника і земельна ділянка в Козелецькому районі, власна (с. Крехаїв, площа 10 соток, ціна не вказана).

У кого найпросторіший і “найтісніший” будинок

Більшість міністрів все ж мають і квартири в Києві, і будинок або дачу з ділянкою землі, що належать їм або членам сім’ї.

Наприклад, найпросторіший будинок указав в декларації новий міністр охорони здоров’я Ілля Ємець. У нього в Києві є квартира площею 44 кв. м, яка в декларації оцінена всього в 18 тис. грн (0,7 тис. доларів). І житловий будинок, теж у Києві, площею 375 кв. м, який оцінений у 144,4 тис. грн (5,8 тис. доларів). А вартість ділянки в 10 соток, на якій цей будинок стїть, – у 195 тис. грн (97,8 тис. дол.).

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов указав у декларації три квартири: дві у Львові та одну в Києві. Одна львівська квартира належить йому і його матері (площа – 62 кв. м), друга – дружині, Стецюк Оксані Василівні (площа – 24,6 кв. м). Київська квартира площею 32,5 кв. м і вартістю 780 тис. грн (31 тис. дол.) перебуває у власності самого міністра.

Крім того, у Немчинова є кілька земельних ділянок у Львівській області. Дві ділянки, по 22 сотки кожна, в Хоросниці записані на міністра і його дружину, ділянка в Збиранці, площею 4 сотки, записана на матір. Найбільша ділянка землі, площею в 2 гектари, у Вишнівчику – також у власності міністра.

А ось будинок у власності міністра всього один, причому вельми мініатюрний. Площа цього дачного будиночка – всього 9 кв. м. Площа ділянки у Львові – 6 соток.

У кого більше за всіх землі

Рекорд із “землеволодіння” належить Олегу Немчинову, про якого ми щойно розповідали, – 5 ділянок різних розмірів, загальна площа землі у власності – 2 гектари і 54 сотки.

Віцепрем’єр і міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков – на другому місці за площею власної землі. У нього 6 земельних ділянок загальною площею 11 138 кв. м, або 1,1 гектара. Всі вони розміщені в Кийлові (Бориспільський район), всі перейшли у власність Рєзнікова 1 січня 2012 року.

А ще міністр задекларував 3 квартири в Києві, дві з яких належать йому (площею 167 і 103 кв. м), а одна – цивільній дружині Юлії Зорій (площею 44 кв. м). Крім того, в декларації записано будинок в елітному селищі Козин під Києвом, який міністр орендує. Водночас місцем його постійної реєстрації також вказано Козин. Ні площа будинку, ні його вартість не вказані.

Міністр фінансів Ігор Уманський указав у декларації три квартири. Одна – батьківська, площею 71 кв. м, право власності на яку він ділить з батьками і братом. Ще одна (площа – 71 кв. м) належить його дружині Діані, дочці Ксенії і, очевидно, батькам дружини. Третя квартира записана на доньку міністра Софію. Також Ігор Уманський записав у декларації, що будується в селі Капустяна (Обухівський район). Ні площа будови, ні ціна поки не вказані, проте відомо, що оцінна вартість земельної ділянки площею 61 сотка – 730 тис. грн. Вона у власності Уманського з 2007 року.

У сім’ї є ще одна ділянка – площею 10 соток у Броварському районі (с. Світильня), він належить дружині. Загалом за розміром земельних ділянок, що перебувають у власності, Ігор Уманський опинився третім серед уже призначених міністрів.

“Безземельні” міністри

Однак не всі в Кабміні Шмигаля мають у власності землею. Наприклад, у голови МЗС Дмитра Кулеби тільки дві квартири в Києві: одна площею 53 кв. м, друга – площею 126 кв. м. Іншої нерухомості – будинків, земельних ділянок – у декларації нема.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій володіє взагалі всього однією квартирою. У Києві, площею 100 кв. м. Її оцінна вартість – 769 тис. грн (30 тис. доларів). Правда, в декларації також зазначено, що в розпорядженні міністра є дачний будинок (теж у Києві), але він належить іншій особі, а Криклій має право безплатно користування цією нерухомістю.

Міністр юстиції Денис Малюська, батько чотирьох дітей, указав у декларації тільки одну власну квартиру в Києві – площею всього 35 кв. м. Є ще, правда, в декларації згадка про квартиру батька (теж у Києві, площею 72 кв. м). І про простору квартиру в селищі Юрівка Києво-Святошинського району – площею 250 кв. м. Але записано це житло на Марію Духтулінську (деякі ЗМІ писали, що це мати міністра). Вона ж є власницею земельної ділянки площею близько 8 соток в цьому селі .

Як у багатьох

Міністр оборони Андрій Таран задекларував одну квартиру в Києві (площею 100 кв. м, ціна не вказана). Також у нього є дві земельні ділянки в Старих Петрівцях під Києвом – площею 10 і 12 соток, записані на дружину і на нього самого. Але будинки в декларації не вказані.

Віцепрем’єр Михайло Федоров указав у декларації невеликий батьківський будинок у Василівці Запорізької області (площа – 44 кв. м), квартиру в Києві (площа – 75 кв. м), що орендує, і одну власну, куплену тільки минулого літа (площа – 74 кв. м, оцінна вартість – 2 млн 187 тис. грн).

У міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта в Києві є квартира (площа – 86 кв. м, вартість – 411 тис. грн, або 16,4 тис. дол.) і дача (195 кв. м, 611 тис. грн, або 24 тис. дол.). А ось земельних ділянок у Києві в нього є дві: кожна по 6 соток, вартість 353,5 тис. і 598 тис. грн (14 і 24 тис. доларів відповідно).


Нагадаємо, що 4 березня парламент призначив новий склад уряду, в якому, правда, залишилися деякі старі чиновники. Відповідне рішення на позачерговому засіданні Ради підтримали 277 народних депутатів.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я