Тисячна громада олександрійців відзначила Водохрещу

0
149

З пізнього вечора 18 січня почали олександрійці добиратися до Войнівського водосховища, аби вкотре разом з Богом прийняти святі води Йордану – Водохрещу, омитися , очищатися від гріхів, зцілити своє тіло і душу.

Організатори  одного з найбільших релігійних свят, а цього року всю підготовчу роботу на себе взяла Асоціація підприємств та підприємців м. Олександрія, яку незмінно вже кілька десятиліть очолює Сергій Волков. Проїзд,  майданчик для зупинок транспорт,  тепла палатка для перевдягання, військова каша з гарячим чаєм, напої, багаття, ілюмінації, сцена…. Хрест,  вирубаний з криги, водойма для змиття гріхів, вражали своєю охайністю та естетичним виглядом. Як ніколи цього року було все сплановано до дрібниць. Охороняли порядок – працівники міського відділу  поліції,  члени Національного корпусу, службовці  МНС  слідкували за порядком під час купання…

 У короткому інтерв`ю Сергій Волков, відзначив: 

– Цього року складно було організувати святий захід, на який приходять щорічно все більше і більше наших городян, але попри все…, завдячуючи нашим постійним спонсорам голові Приютівської  ОТГ А.О.Коломійцеву, народному депутату України А.І.Кузьменку та ряду підприємців, нам вдалося  зробити разом свято  для олександрійців. На мою думку  цього разу було понад 1000 олександрійців, які прийшли, щоб  разом  в колі друзів отримати насолоду від концертної програми, а потім від чудодійного освячення води владикою Кропивницьким і Голованівським єпископом ПЦУ Марком,  змити гріхи, стати ближчими до нашого Ісуса Христа.  Я вдячний від імені асоціації усім, хто приклав свої зусилля, аби свято надовго запам’яталося.

 Привітати «водохресників»  прибув голова Приютівської  ОТГ Андрій Олександрович  Коломійцев:

– Вкотре ми разом тут, щоб відзначити одне з найшонованіших релігійних свят – Водохрещу, що символізує Богоявлення, яке в народі називають ще Водохреща, що завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос оголошує себе як Месію і Спасителя. Про це свідчить при Хрещенні, як каже Євангеліє, сам Отець Небесний голосом із неба: «Ти єси Син мій любий, у тобі — моє уподобання»; свідчить Святий Дух, що в вигляді голуба сходить на Нього; свідчить також Іван Хреститель, вказуючи на Нього: «Ось Агнець Божий, який гріхи світу забирає». Освячення води, що має великі цілющі властивості, омитися нею  – це крок всепрощення до милості Божої благодаті, до миру і спокою в душі. Зичу усій олександрійцям міцного довголіття та добробуту в родинах. Велика подяка аматорам народної художньої самодіяльності смт Приютівки, с. Протопопівки, Войнівки та Березівки, що входять на до нашої громади за гарний концерт, який вони  продемонстрували олександрійцям.

Від ГО «Батьківщина» виступив депутат міської ради О.Алімов, який у свою чергу також привітав  присутніх зі святом Водохрещі та побажав усіляких гараздів на 2019-й рік.

Таїнство освячення відбулося, бо Бог сам охрестився  в святій воді. Єпископ Кропивницький і Голованівський провів обряд Водохрещі, наголосивши :

-Празник Господнього Хрещення показує нам одну з найбільших і найглибших правд нашої святої віри — таїнство Пресвятої Трійці. При Христовім Хрещенні об’явилася Пресвята Тройця, яка посвідчила про Його божество. На третьому часі в надвечір’я празника читаємо: «Тройця, Бог наш, себе сьогодні нероздільно явила, бо Отець об’явленим свідоцтвом заявив споріднення. Дух же у голубиному виді зійшов із небес, Син свою пречисту голову склонив Предтечі і хрестившись, визволив людей із неволі, бо Він чоловіколюбець».

  • І.Мельник
  • ФОТОРЯД

   ч

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я