Те ж саме підпільне швейне виробництво

0
222

За дорученням міського голови С.Цапюка робоча група почала повторно перевіряти підприємства, на яких була виявлена незареєстрована наймана праця.  Одним із таких стало швейне виробництво, розташоване в приміщенні колишнього ДОСААФу (вул.Козацький шлях, 89).
Під час минулорічної перевірки на ньому було виявлено пошив військового одягу. Без належного оформлення трудових відносин працювала 31 особа. Про порушення були повідомлені відповідні служби, в тому числі, СБУ, нацполіція та держпраця. На підприємця Северум були накладені штрафні санкції на суму 111 тис. грн., які так і не були сплачені. Підприємці застосували фіктивну схему: закрили підприємство і на цю ж адресу і з тими ж власниками зареєстрували нове виробництво – ПП «Сонар 997».
Перед повторним обстеженням, яке було здійснено 10 квітня 2019 року, управління економіки отримало від пенсійного фонду інформацію, що на підприємстві оформлено 9 найманих працівників із заробітною платою лише 1260 грн.
Але під час рейду на предмет дотримання вимог трудового законодавства було виявлено 29 працівників. Було викликано нацполіцію та державного інспектора з праці для визначення осіб, які знаходилися на підприємстві та складання протоколу про порушення. На запитання працівників нацполіції назвати свої прізвища та ім’я працівники відмовилися представитися, поліція щодо цього не вжила інших дієвих заходів.
Міською радою направлено звернення до Олександрійського відділу поліції ГУ НП в Кіровоградській області для відкриття кримінального провадження.
На жаль, органи місцевого самоврядування не мають повноважень для прямого покарання порушників. Ці повноваження є у національної поліції, фіскальної та виконавчої служб.
Тож міська влада звертається до контролюючих державних органів не бути бездіяльними, виконувати законодавство України і не сприяти розвитку тіньової діяльності.
Відповідні рейди щодо перевірки підприємств-порушників будуть проводитися і надалі.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я