Таємний бункер: на ставці Гітлера дослідники виявили під землею 4-поверхове приміщення

0
352
Вчені просканували ставку Гітлера Вервольф і зробили сенсаційне відкриття.

 На території, яку вважали повністю зруйнованою, під землею збереглося чотириповерхове приміщення. Що в ньому знаходиться, поки не відомо. Може, справжній бункер, який витримав потужний вибух під час відступу німецьких військ?

Залишки підірваної ставки Вервольф щороку приваблюють тисячі туристів. Саме сюди Гітлер приїжджав тричі. І двічі приймав провальні рішення для своєї компанії у Другій світовій війні.

Раніше вважалося, що ці брили з нержавіючої до цього часу арматури і бетону із сумішшю морської гальки, – все, що залишилося після підриву бункера при відступі німців. Але під землею, на рівні 2,5 метрів, виявили комунікації. А ще…

«Ось тут, фактично під землею проглядається будова на чотири поверхи», – проводить по територій Сергій Гареник– завідувач історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму, більш відомий як залишки ставки Вервольф.

Київський інститут прикладних проблем екології, геофізики та геохімії на чолі з Миколою Якимчуком, член-кореспондентом Національної академії наук, проводив вивчення території за методикою дослідження під землею, не проводячи землекопні роботи.

«Технології дозволяють в принципі, обстежувати та зондувати. Фактично сканувати те, що є під землею.Роботи тривали рік. Проводилася аерозйомка, робили знімки з супутника. Обладнання визначило будову приблизно на чотири поверхи. Від поверхні землі, це десь 2,5 метри. Перші два поверхи, за їхніми звітами, порожні. Заповнені газом, який накопичується в зачинених приміщеннях. Там радон, аргон. Третій і четвертий поверхи потребують подальших досліджень», – зауважує історик.

Знахідка розташовується в декількох десятках метрів від будиночка Гітлера з його офіційно названим бункером. Але історики завжди дивувалися, бомбосховище було занадто мале.

«Бомбосховище для Гітлера було 8,5х8,5 метрів. Товщина стін – 2,5 метрів залізобетону. Віднімаючи товщину стін, виходить зовсім невелика площа. І це також одне із запитань. Чому таке невелике бомбосховище?», – дивується Сергій.

Припускають, що воно знаходиться на 20-ти сотках недавно заасфальтовані ділянки? На 3D-макеті Вервольфу видно: раніше на цьому місці знаходилися будинки генералів. Усі 75 років тільки тут не росли дерева. Територію вирішили використовувати під виставку старовинної військової техніки.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я