Суспільство деградує, вандалізм молодшає

0
246

Вандал – той, хто навмисно або внаслідок невігластва руйнує власність, що належить іншій особі або суспільству (псування громадської, приватної, комунальної власності, поломки устаткування в навчальних закладах, на транспорті, нанесення малюнків і написів на стіни і т.п.).

Пройшли святі  поминальні дні данини по світлій пам`яті померлих.  Та в душі ятриться тривога, коли бачиш зруйновані пам`ятники. Кому це потрібно? Крадіям брухту? Немає нічого святого у тих, хто цим займається. Неможливо навіть уявити який моральний облік мають ці невігласи, коли їх рука піднімається на святе… Розвіяти наші  найгірші сподівання зголосилася директор КП «Ритуал» Ольга Бондар. Кому як не їй добре знати про випадки вандалізму на кладовищах Олександрії. 

-Ольго Михайлівно, в якому стані могилки. Чи зменшилась кількість руйнації могил з метою злодійної наживи від викрадання  брухту?  

-У цьому питанні хочу, на превеликий жаль, повідомити, що факти вандалізму таки відбуваються. Відтепер практично руйнація пам`ятників відбувається там, де ще можливо витягти брухт (старі захоронення, що відносяться до 50-60 років, – авт.)людини під час  бешкетування. Знаєте, що сучасне телебачення,  розгалужені соціальні мережі «виховують» у нашого молодого покоління саме риси бездумності,  насильства, вандалізму, а не риси співчуття, пам`яті та поваги до померлих. Вандалізм з роками молодшає, «процвітає», які б методи захисту та впливу ми не використовували, щоб вберегти пам’ять про померлих (вандалізм помітний і на вулицях міста у написах, що мають агресивну спрямованість, – авт.). Це повинно змінитися в психології та моралі самих молодиків. Ні охорона, ні попереджувальні  та виховні заходи не діють на  неадекватну поведінку молодиків, які під дією алкоголю чи наркотиків шукають екстремальних  пригод. Це прояви хуліганства! Кому потрібна могилка вчительки, яку вандали зруйнували.

– Нарешті, існує кримінальна відповідальність.

-Ще  5 років тому ми активно проводили засідки на кладовищах, бо крадіжки брухту набули масового характеру. Залучали й  міліцію. Спільно затримували таким чином крадіїв брухту. Здавали їх в міліцію, з речовими доказами. І що ви думаєте, на другий день вони знову йшли на кладовища.

Хіба сьогодні не ведеться перевірка пунктів з прийому брухту на предмет виробів з металу, що мають приналежність до предметів культу кладовищ,- запитали в начальника сектору моніторингу  Олександрійського відділу поліції Сергія Козловського.

– З початку  2017 року зареєстровано 7 випадків (вандалізму, – авт.) руйнації пам`ятників на міських кладовищах.  Встановити особу  важко, бо неможливо  визначити період злочину.  Нашими працівниками проводиться робота з перевірки пунктів прийому брухту на предмет прийому культових металевих виробів. Добросовісні керівники пунктів не дозволять собі кощунствувати на пам`яті про померлих.   Існує кримінальна відповідальність за руйнацію могил –  ст. 297 ч.2 УК України (наруга над могилою,  іншим місцем поховання..,  а також викрадення предметів, що знаходяться в місці поховання –  караються штрафом до 200  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк від трьох до семи  років.

Невже такі міри не зупиняють прояви варварства, що розповсюджуються країною, як чума. Тільки з початку року у Києві зруйновано  понад 40 могил, Бабій Яр, Одеса – зруйновано понад 300 могил з «залишеними автографами»-  «Вітаємо з Голокостом!», Крути ( фарбою облито пам`ятник ),  в Херсонесі зруйновано кілька колон будівель храмів минулого, наруга над пам`ятниками героїв Другої Світової війни 1939-1945 років. Перелік можна продовжувати і продовжувати. Відбувається «ревізія» історії минулого через субкультуру, що стало можливим  внаслідок нової політичної доктрини України. Недоглянутість, деградація, безлад, занепад культури, деструктивна поведінка, агресивність молодого покоління, коли школа, родина забули стимулювати у своїх дітей  дбайливе ставлення до навколишнього середовища та іншим людям і приводить до того, що сьогодні переживає наша країна.

Сьогоднішню поліцію звинувачувати в тому, що вона не приймає активної участі в виловлюванні  вандалів та їх покарання складно, бо реформа поліції привела до різкого зменшення чисельності відділу поліції, відтоку кваліфікованих кадрів, відсутність  задовільної  матеріально-технічної бази не  дають належного результату в  боротьбі з  олександрійськими вандалами.

І.Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я