“Сором і ганьба” Леоніду Кравчуку

0
90

Сором і ганьба першому Президенту України Л.Кравчуку. “Хитрий лис”, “крутив” з усіма Президентами України… А чому він нічого не говорить, що отримує ще кошти від лекцій… Якби кожен пенсіонер України отримував по 18 тис. грн., це було б чудово. Дав старт  грабунку держави… Сьогодні є мрія вернути собі державну пенсію через свого кандидата…Бачите -він усі ці роки просив у кожного з попередніх  Президентів підвищення пенсії.  А де ж пенсіонери, які жилив сі ці роки на 800, 900, 1000, 1500 грн… Оце вам честь і гідність першого Президента… 

Кравчук нагадав, що він “взяв на руки” українську державу. Перший президент України Леонід Кравчук в інтерв’ю журналу НВ обурився розміром своєї пенсії, назвавши “соромом” для країни відсутність спеціальної президентської виплати.

Політик, який вийшов на політичний спочинок, несподівано болісно відреагував на запитання журналіста НВ про те, чи висока пенсія в екс-президента: “А немає у мене президентської пенсії! Я отримую депутатську пенсію в 18 тис. грн, але це сором і ганьба, що немає президентської. Я постійно порушую це питання перед усіма президентами країни, але нинішня влада така примітивна, що всі думають, це я про гроші дбаю”.

Трохи охолонувши, Кравчук пояснив, що справа не в грошах, а в справедливості.

“Прикро, що є люди, які зробили для країни справжні дрібниці, а у них пенсії в 100 або 200 тис., – додав він. – Я взяв на руки цю державу, і я поки що живий, а мені не можуть призначити утримання навіть у 5 грн. Скільки вартую – стільки дайте!”

Першим очільником України Кравчук, який раніше завідував відділом пропаганди і агітації ЦК КПУ, а також був членом Політбюро ЦК КПУ, став 5 грудня 1991 року. Через три дні в білоруському санаторії Біловезька Пуща він підписав угоду, яка поклала кінець існуванню СРСР. Україна стала суверенною державою, а на місці СРСР виник досить формальний Союз Незалежних Держав.

Президентське правління Кравчука супроводжували всі труднощі становлення суверенної держави на руїнах радянської планової економіки, а дострокове його закінчення спровокувала серйозна економічна криза в східних регіонах країни. На позачергових президентських виборах 1994 року Кравчук програв колишньому гендиректору Південмашу Леоніду Кучмі, який слідом за ним і очолив країну.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я