Скоро субсидії будуть видавати грошима

0
81

Постановою Кабміну № 1176 від 27.12.18 р. затверджено Порядок надання житлових субсидій населенню в грошовій формі.
Монетизація відбуватиметься в 3 етапи.
З 1 січня 2019 р. участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше.
З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років. Тобто, усім отримувачам пільг та субсидій (7,5 тис. пільговиків та 15,5 тис. домогосподарств – отримувачів субсидії) обов’язково потрібно в травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соцзахисту.
Субсидії і пільги будуть надаватись у грошовій формі через АТ «Ощадбанк». На кожного одержувача субсидії, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в банку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.
Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто, кошти першочергово будуть спрямовуватись на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію та воду.
Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.
Наприклад: домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 грн. Сума нарахованих житлово-комунальних послуг у межах норм споживання складає 2 000 грн. 1 500 грн. нарахованої управлінням субсидії Ощадбанк перерахує надавачам житлово-комунальних послуг та проінформує сім’ю отримувача субсидії про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.
А з 1 жовтня 2019 року монетизація торкнеться всіх, хто є одержувачем житлової субсидії. Кожне домогосподарство отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено: після закінчення опалювального періоду – у червні місяці – суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів, які будуть відкриті банком автоматично без звернення у банк. І все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального періоду енергоощадні українці зможуть забрати з банку готівкою.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я