Що не можна робити на 40 святих

0
158

Свято 40 святих: обряди, традиції, прикмети

Що треба знати про свято Сорока святих

Жайворонок

Церковне свято 40 святих присвячений сорока воїнам-християнам, які відмовилися відректися від Христа.

 • Історія про 40 святих воїнів

Сталося це в 320 році у вірменському місті Севастії. Віросповідання вже було вільні, але воєначальник був рішуче налаштований змінити віру своїх воїнів.

Перед християнами побудували баню з гарячою парою, а самих воїнів, роздягненими догола, поставили в озеро, яке вкрилося кригою. Якщо хтось із них вирішував вийти і залізти в гарячу воду – він відрікався від віри. Але воїни стояли з усією мужністю, поки один з них не витримав перед спокусою і не вийшов з озера, впавши замертво так і не торкнувшись лазні. Тоді над воїнами засяяв незвичайної краси світло, а один з наглядачів, захоплюючись силою віри, теж заліз в озеро і воїнів знову стало 40.


 • Коли відзначають свято 40 святих?


У 2019 день 40 святих відзначать 22 березня.

 • Що не можна робити на 40 святих

Є кілька речей, які не бажано робити в це свято:

 1. в цей день не можна займатися прибиранням і краще уникати фізичної праці;

 2. не лінуватися, а варто приготуватися до зустрічі весни і задобрити її кулінарної випічкою

 3. не можна їсти м’ясо, рибу, яйця, як і під час Великого посту;

 4. не можна прати, шити або щось ремонтувати;

 5. не можна позичати гроші;

 6. не можна злитися і лихословити.

 • Традиції на день Сорока святих

Всі віруючі в цей день обов’язково повинні відвідати церкву і помолитися.

У цей день прийнято закликати весну і ліпити з тіста пташок – жайворонків. На цих жайворонках і ворожили дівчата. Вони викладали свої кулінарні шедеври на порозі і звали собачку – чию пташку з тіста собака першої обнюхає і з’їсть, та дівчина і вискочить раніше інших заміж.

Вважається, що чим сильніше розгойдатися на гойдалки і вище злетіти в цей день, тим врожайніший буде рік, а люди стануть щасливішими.

22 березня дівчатам потрібно зламати сорок дерев’яних плашок, розірвати сорок мотузочок – це прожене злих духів і зима неодмінно втече, а світ наповниться світлими духами, які обов’язково прокладуть весні дорогу.

 • Прикмети на день Сорока святих

 У свято 40 святих прикмети в основному пов’язані з погодою. По цьому дню можна судити про погоду на найближчі 40 днів. Якщо морозно, то така погода триватиме ще 40 днів.

Якщо прилітають пташки – це до раннього тепла.

Вважається, що в це свято закінчується зима, і приходить весна. Дуже часто цей день збігається з днем рівнодення. Його ще називають Сорочинці, Сороки, Жайворонки, так як після зимового мандрування з півдня летять до нас перелітні птахи і приносять з собою весну.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я