Сергій Кульга розповів про благодійну “Покрову”

0
295

Про діяльність, активну громадянську позицію волонтерського центру, яким керує Сергій Кульга, багато людей, хто отримав допомогу, добре знають. Уже не один рік разом з данськими волонтерами благодійної організації дансько- української дружби «Друзі Дена» до нашого міста регулярно надходить допомога. Лікарні, навчальні заклади, учасники бойових дій з зони АТО, інваліди отримують вкрай необхідні речі широкого загалу- від різноманітного медичного обладнання до предметів першої необхідності. Небайдужі «Друзі Дена» разом з українською діаспорою в Данії та волонтерами м.Олександрії з почуттям людяності відгукуються на потреби українців.

26 червня С.Кульга, координатор волонтерського руху, в чергове забезпечив засобами для пересування інвалідів. Мешканець м.Олександрія Микола Рахубовський, який з 1982 року втратив можливість самостійно рухатися, вже вкотре отримує посильну допомогу, що забезпечила йому кращі умови для життя  (коліноупорний тренажер, гігієнічні стільці,ортопедичний матрац). Цього разу чоловік отримав коляску.

– Я вдячний гуманності і піклуванні волонтерів, які оперативно розглянули мою заяву та задовольнити мою термінову потребу, бо мій інвалідний візочок вже вийшов з ладу. Раніше такі речі треба було десятиліттями чекати. Нехай Бог дає волонтерам сили і наснаги, міцного довголіття, радості від праці та родинного щастя, – наголосив вдячний М.Рахубовський.

Далі волонтери відправилися до Пантаївки, до 27- річної молодої людини, яка внаслідок виробничої травми вже майже півтора роки не може самостійно ходити … Андрій Груйчич минулого року вже мав можливість отримати від «Друзів Дена» інвалідну коляску, багатофункціональне ліжко та інші предмети першої необхідності. Цього разу на прохання травмованого чоловіка надійшов інвалідний електроскутер, завдяки якому людина буде мати можливість пересуватися селищем.

Олег Ткаліч, 54 – річний чоловік, рік тому назад тяжко захворів, сьогодні він інвалід першої групи… До С.Кульги звернулась його 75- річна мама Валентина Олександрівна з питанням забезпечити сина багатофункціональним ліжком.

– Ми лише могли мріяти про таке ліжко, яке має до всього ще й спеціальний матрац, який можна прати… Від імені сина хочу щиросердно подякувати Сергія Михайловича і всіх його помічників, які відповідально переймаються нашим горем, співчувають і надають допомогу, щоб полегшити догляд за тяжко хворою людиною.

Оглянувши умови проживання інваліда С.М.Кульга, передав хворому м`ясні консерви та пообіцяв, що днями він доставить спеціальне гігієнічне крісло.

Також ходунки були передані інваліду першої групи, мешканці селища Олександрі Олександрівні Кондратенко.

Чергова допомога прийшла вчасно і адресно, там, де вона конче потрібна. У розмові, С.М.Кульга, відмітив про наступне:

– Опираючись на власний досвід та на побажання міського голови С.К.Цапюка відтепер гуманітарна допомога змінює формат її надання. Сьогодні на стадії відкриття благодійної   організації «Покрова», діяльність якої буде базуватися по принципу: з рук в руки і по нагальній потребі тим, кому вона вкрай необхідна: інваліди, учасники АТО, медичні заклади, сирітські будинки, багатодітні родини –  все буде проходити через ретельне вивчення необхідності надання відповідної допомоги. Допомогу в першу чергу будуть отримувати інваліди, які ще не мають статусу інваліда, наприклад, отримана нещодавно травма на виробництві, пораненим учасникам з зони АТО, медичним закладам для покращення умов перебування тяжкохворих людей (багатофункціональні ліжка, гігієнічні стільці, тумбочки, крісла, унітази, ходунки, коляски, милиці, відновлювальні тренажери та предмети першої необхідності). Ми ведемо реєстр видачі гуманітарної допомоги, та час вимагає її більш конкретного відбору, систематизації, черговості та справедливого розподілу між відділеннями лікарень. Треба конкретно – точково надавати допомогу.

І.Мельник

ФОТОРЯД

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я