Серед степендіатів – олександрійці

0
91

Під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Коваленка відбулося засідання комісії з питань призначення обласної стипендії студентам закладів вищої освіти та учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський поінформував членів комісії про зміни, що відбулися в процесі добору номінантів на стипендію.

– Ми хотіли зробити так, щоб про обласну стипендію знали якомога більше студентів та учнів професійних і професійно-технічних закладів, – зазначив В.Таборанський. – Щоб ця стипендія мала авторитет, мала популярність серед тих, хто може претендувати на її здобуття.

Кількість поданих у цьому році матеріалів засвідчила, що дана позиція виявилась вірною. Число претендентів на здобуття стипендії суттєво зросло.

З 2019 р. встановлено 18 (раніше було 12) обласних стипендій: 9 – для студентів вишів (за перше, друге, третє місце у кожній із трьох номінацій) та 9 – для учнів професійних та професійно-технічних закладів.

Розмір стипендії за перше місце у кожній із номінацій (і для студентів, і для учнів) – дві мінімальні заробітні плати, тобто на даний час 8346 грн. За друге місце – півтори мінімальні зарплати (6259 грн.), за третє – одна мінімальна зарплата (4173 грн.). Загальна сума, передбачена для виплати стипендій, становить 112 тис.700 грн.

У номінації за науково-дослідні, освітні досягнення та досягнення у здобутті професії до першої трійки ввійшли: серед студентської молоді увійшла учениця Олександрійського професійного ліцею Вікторія Горецька.

У номінації за творчі досягнення право на обласну стипендію здобули студенти Олександрійського коледжу культури і мистецтв Іван Чиж та Ілля Лапутько та  учениця Олександрійського професійного ліцею Вікторія Коваленко.

Відповідно до Положення, обласна стипендія виплачується до Міжнародного дня студента, який відзначається 17 листопада. Вона є додатковою і не залежить від виплат, які має стипендіат у закладі освіти.


  

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я