СБУ передала матерiали для томiв серiї «Реабiлiтованi iсторiєю. Кiровоградська область»

0
173
mu4

Архiв управлiння СБ України в Кiровоградськiй областi передав спiвробiтникам облвiддiлення пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’ятi України» матерiали для пiдготовки чергових книг науково-документальної серiї «Реабiлiтованi iсторiєю. Кiровоградська область».

Це короткi бiографiчнi данi на понад 800 мешканців Кiровоградщини, котрі були незаконно репресовані за часiв більшовицької в 1917-1991 р.р.

А це – дружини засуджених контрреволюцiонерiв, якi, «знаючи про злочинну дiяльнiсть своїх чоловiкiв, не повiдомили про це органи влади».

Бiльшiсть складають антирадянськi агiтатори, якi «сiяли ворожнечу» в трудових колективах чи серед бiйцiв Червоної Армiї, розповсюджуючи антирадянськi листiвки або розповiдаючи контрреволюцiйнi анекдоти.

Серед матерiалiв також справа із обвинуваченням жителя областi за приховування у своїй бiографiї iнформацiї про те, що вiн був сином попа та нiбито виступав проти розкуркулення на селi. Ще одного фiгуранта архiвної справи вислали на три роки до Казахстану за приховування своєї класової належностi.

Та навiть за очевидну вже на той час правду щодо геноциду українського народу, уродженця с.Мощене Гайворонського району в  1940 р. засудили за ст.58-10 КК РРФСР до 3-х рокiв виправно-трудового табору за «поширення чуток» про поголовний голод в Українi в 1933 роцi. Дані будуть опубліковані дял широкого загалу читачів в книзі «Реабiлiтованi iсторiєю. Кiровоградська область».

Матерiали спростять пошукову роботу дослiдникiв та родичiв реабiлiтованих.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я