С.Лавриненко: “Футболісти вже фізично та психологічно втомилися” 

0
122

Лавриненко: Футболісти вже фізично та психологічно втомилися

Щоб там не говорили, але петрівський футбол набув великого розголосу, адже  ФК “Інгулець” сьогодні демонструє якості одного із лідерів чемпіонату Першої ліги. Вчора підопічні  С.Лавриненка на стадіоні ім. О.Г.Поворознюка перемогли одного з претендентів на підвищення в класі  вінниківський “Рух” (Львівська область), що має потужну футбольну базу, міцне фінансове становище та класний підбір гравців. Але перемогу здобуває сильніший. І петрівчани довели, що вони в змозі виконувати завдання головного тренера команади С.Лавриненка: “грати в кожному матчі на перемогу”.

З приводу цієї перемоги, що дала змогу щільніше приблизитися до другого місця (київський   “Арсенал” програв аутсайдеру Першої ліги “Черкаському Дніпру” з  рахунком 0:1, – Авт.), головний тренер “Інгульця” Сергій Лавриненко розповів про перебіг цього складного матчу:

-Гра була дуже складною. Наприкінці чемпіонату кожен матч досить напружений, адже результат тисне на футболістів, плюс хлопці вже фізично та психологічно втомилися. Перші свої матчі грали більш розкуто, а зараз гравці бояться помилитися. Я розумію своїх підопічних, адже будь-яка помилка може стати вирішальною.

Хлопці грають із максимальною самовіддачею, всі хочуть перемогти і виконати завдання на сезон. Звичайно, в нас багато чого не виходить на футбольному полі, але в нашій ситуації найголовніше – результат. Чи був пенальті? На мою думку, в тому моменті Ільющенков збивав нашого нападника, але треба передивитися момент на повторі. Воротар точно не зіграв у м’яч, а чи доторкнувся до Мішуренка, чи ні – треба дивитися.

Це дуже складний момент для арбітражу. “Рух” – хороша, організована команда з індивідуально сильними виконавцями. За статистикою, якщо брати останні 20 турів, вони знаходяться в трійці лідерів, тому результати самі за себе говорять. Задоволений, що на морально-вольових змогли витиснути бажаний для нас результат.

-Такий щілььний графік матчів, безперечнор, що вимагає надзусиль, щоб не “потрапити до психологічної ями” в кінці чемпіонату. 

Складний графік? Всі клуби в однакових умовах, тому не будемо скаржитися на календар. Ми майже весь квітень грали по два матчі на тиждень. Досить часто травмуються гравці, коли перебувають в такому графіку, а тим паче наприкінці сезону. У футболістів немає можливості для 100% відновлення, тому з’являються мікротравми.

-Травми гравців – це виснаженість гарвців чи відсутність майстерності?   

Через травми та дискваліфікацію не завжди вдається зіграти своїм оптимальним складом. У минулому сезоні “Інгулець” боровся за виживання, тому суперники сюди приїздили лише за перемогою. Зараз ситуація змінилася. Ми досить впевнено граємо вдома, гості ретельно вивчають всі сильні та слабкі сторони нашої команди. Нам від матчу до матчу стає все складніше.

-Дехто вважає, що  судді необ`єктивно судять матчі за участю “Інгульця”.  

-Ми всі моменти з пенальті, які були призначені в матчах за участю “Інгульця” цього сезону, виклали на офіційному сайті. Якби арбітри помилялися в тих епізодах, то, напевно, суперники писали протести до Комітету арбітрів ФФУ, але наскільки мені відомо, ніхто не подавав протести. Президент клубу встановив додаткові камери, можна побачити моменти з різних ракурсів, у нас все прозоро та відкрито.

-Досвідчений Б.Баранець дуже часто помилявся на полі, від чого страждали гравці “Інгульця”. 

Момент, що виник на полі за участю Бориса Баранця, то вважаю, що цього гравця можна було вилучати ще в першому таймі. Арбітр помилявся як в один, так і в інший бік. Але я не побачив у його роботі упередженості. Всі помиляються, але в роботі арбітра я не побачив чогось такого, що суттєво вплинуло на гру. Коли ми грали в Винниках і нам за хвилину призначили два пенальті, то я теж емоційно на це реагував. Необхідно психологічно відійти від матчу і спокійно передивитися всі моменти.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я