С.К.Цапюк: «Загинула молода 25-річна породілля… Лікарні не будуть джерелом бізнесу, буде суворе покарання…»

1
8342

Сьогодні міський голова Олександрії С.К.Цапюк почав своє спілкування з населенням міста з надзвичайної новини:  в пологовому відділенні ЦМЛ №1 під час пологів померла молода жінка. Про причини смерті – йде слідство.

А тепер до прямої мови міськголови:

-Прикро, що такий випадок трапився… Я спілкуюсь з городянами, котрі мені говорили, що в пологовому відділенні за надання медичних послуг  існують ставки: кесарів розтин – 7- 10 тис. грн., звичайні – 1000 грн, платять за анестезіологію…Це були лише слова – підтверджень не було письмових- заяв… Я завжди ставав на захист медичних працівників. У пологовому відділенні створені усі належні безкоштовні умови  для здорового прийому новонароджених.

Я зателефонував до начальника обласного управління  медичної служби Рибальченка, до головлікаря обласного пологового будинку. Буде створена обласна комісія, котра буде займатися розслідуванням цього прикрого випадку. Мене дивує позиція наших лікарів пологового відділення, котрі до 10 години ранку мовчали про смерть молодої породіллі, не повідомивши поліцію. Попередив палагоанатома… Багато запитань. Буде об`єктивне розслідування. Що не вистачало лікарям? Усі отримують 20% надбавки «коронавірусні». Йдуть до приватних клінік – дають якісь консультації. Гадаю, що будуть прийняті самі жорстокі міри покарання з метою наведення ладу в відділенні. Багато хто втратить роботу… Виношу слова великого смутку і співчуття родині померлої.

Р.S.: Саме найстрашніше в цій ситуації, що це медична системна корупція, що «з`їдає» нашу віру в Гіппократову клятву… Існує «прайс-лист» на всі медичні послуги… Зайди в кабінет: виходиш-залиш певну суму благодійницьких – без квитанції… Чому так?  Це корупція! Сама найсильніша в Олександрії мафія – це медична мафія з якою мені тісно довелося зіткнутися ще в 2000 році, і вести боротьбу… Ось новий виклик через 20 років.  А скільки їх залишилось поза уваги…Не дивно, що наші лікарі мають такі дорогі авто під вікнами відділень. Більше виглядають у вікно, щоб не поцупили легковик, ніж надають допомогу хворому…Закордонні вояжі… За рахунок благодійницьких внесків та «прайс-листу».

А раніше квітами, конфетами і шампанським обходилося народження нового життя …

Наші деякі «доблесні» лікарі-заробітчани поставили на «конвеєр»: тільки що – кесаровий розтин, а не думають, що після розрізу матки, породілля може вже більше не народжувати. Світ відмовляється від цього, а Україна за останні 10 років збільшила такі роди в 1, 66 рази. Останнім часом тільки й чути від знайомих, що «народила кесаревим»… Кесарів розтин – не альтернатива природним пологам.

Коли робиться кесаревий розтин?

Найбільш розповсюдженими показаннями для КР є наявність екстрагенітальної патології, тобто патології, не пов’язаної зі статевими органами, серцево-судинні захворювання, поганий зір, проблеми зі спиною та тазом, варикозне розширення вен, герпес на статевих органах, ВІЛ тощо. У цих випадках треба робити кесарів розтин. Збирають консиліум, у якому беруть участь фахівці  з тієї системи, в якій виявлено патологію: кардіологи,  офтальмологи, травматологи тощо, які вирішують, як краще для мами і дитини.

Інший «конвеєр»: переломи рук, ніг – усім без винятку пластини (ой які ж вони дорогі. І їх чомусь не повертають хворим, гадаю, що цьому є певна причина: використовують повторно, продаючи за тисячі гривень. Яким чином? Є домовленість з продавцями цих пластин. Тобі дають рахунок саме тієї фірми. Перераховуєш кошти…,а пластина лежить і чекає наступного пацієнта- лоха. Система дуже напрацьована, – Авт.).

Слідчі розкрутять цю справу. Рідні не залишать так цей випадок. Вони втратили найріднішу людину – молоду маму.                                                               І. Мельник

1 КОМЕНТАР

  1. На дворі 21 століття, а ми гинемо при пологах!!! Це сором! Скільки ще буде тривати така бездіяльність лікарів? Скільки ще люди нашого міста будуть помирати в лікарнях від халатного відношення лікарів?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я