С.А.Кузьменко: «Медична реформа успішно реалізується»

0
107

  Відвідуючи вже працюючу амбулаторію  в с.Протоповіква, голова Кіровоградської обласної державної адміністрацїі Серігй Анатолійович Кузьменко залишився задоволений від побаченого.

-Тільки недавно, кілька місяців тому, було закладено фундамент нової сучасної амбулаторії загальної  практики -сімейної медицини, а вже сьогодні, мені підказують, що вже майже місяць вона працює. І це добре. Кіровоградщина  перша в Україні відкриває  такого типу сільську амбулаторію. Ми пішли по шляху побудови нових амбулаторій.  Головний принцип їх розташування – це доступність якомога більшої   кількості сільського населення в даному окрузі. Сьогодні по області в різних стадіях побудови знаходяться ще 17 амбулаторій ( всього  21 район на Кіровоградщині, -Авт.).  Ініціативи Президента України щодо реформування медицини втілюються в практику життя сільського мешканця.  Сучасне приміщення – це ще не все. Треба, щоб штат відповідав сучасним вимогам, щоб відповідне  медичне обладнання  якісно надавало першу невідкладну  медичну допомогу чи консультацію.Плюс житло для лікаря і сучасний автомобіль. Та найголовнішим чинником невдовзі буде створення системи телемедицини, коли лікар в змозі буде якісно (не через скайп) проконсультуватися з відповідними фахівцями з різних міст України: чи то Київ,чи  Кропивницький, чи Дніпро… Це важливо для  пацієнта. Можливо шляхом таких  консультацій і не потрібно буде їхати до вище названих  міст хворій людині. Скажу більше, що  Уряд заклав у бюджет 2019 року відповідні кошти на розвиток сільської медицини. Не лише на ліки першої необхідності, а й на медичне обладнання та нові автомобілі швидкої допомоги.

Поспілкувавшись  по скайпу з головним лікарем обласної лікарні, очільник області вкотре перепитав про забезпеченість необхідними вакцинами від поширених сьогодні інфекційних захворювань…

– Медицина, ремонт доріг на селі стали  в поточному році для нашої області головною рушійною силою влади всіх рівнів  у забезпеченні кращих умов проживання на селі. Ця тенденція зростання обсягів фінансування   буде мати збільшення і в наступному 2019 році, – наголосив губернатор Кіровоградщини С.А.Кузьменко.

ФОТОРЯД

І.Мельник   

 г

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я