Розширено асортимент доступних ліків зі 198 до 239 найменувань

0
207

Доступні ліки стали більш доступними і  в більш розширеному асортименті.

5 лютого МОЗ затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою – Наказ МОЗ України від 05.02.2018 № 177.

Свій коментар стосовно оновленого списку ліків надав керівник ПП Ракута, що займається аптечною справою, депутат міської ради від “Солідарності” Сергій Ракута. 

– До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. А починалася програма зі 145 найменувань. Пізніше – 198 препаратів 43 виробники. Оновлений реєстр налічує 239 препаратів, який доповнений ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу – Лозартан (11 препаратів) та Глібенкламід (3 препарати). Загалом у програмі 23 діючі речовини. У новому реєстрі стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на 14 – для діабету ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми.  Список безоплатних препаратів вдалося розширити додатково на 13 найменувань. У новому переліку вже міститься 47 препаратів, що на 100% відшкодовуватимуться за державний кошт, – наголосив С.Ракута.

  • Зростання кількості препаратів навіть без розширення на нові групи захворювань – це, безперечно, один із найяскравіших показників, що урядова програма “Доступні ліки” є дуже успішною політикою. Ще одна добра новина: від сьогодні ми маємо суттєво більший асортимент безоплатних ліків. Завдяки новим ініціативам, ухвалених Урядом, до програми вдалося долучити ще 15 безоплатних торгових найменувань. А це щонайменше додаткових 4,5 млн упаковок ліків”, – зазначив заступник Міністра Роман Ілик.

Реєстр препаратів включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.

Урядова програма “Доступні ліки” діє з квітня 2017 р. За 9 місяців роботи програми пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми майже за 14 млн. рецептів на понад 614 млн грн. бюджетних коштів.

Число пацієнтів, які отримали рецепт на «Доступні ліки», в середньому в регіонах коливається від 100 до 300 тис. Таким чином, кількість пацієнтів збільшилася у 10 разів.

Кожна третя аптека бере участь у програмі – нині їх 6 761.

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Детальніше про програму: https://goo.gl/pA2r4V та http://liky.gov.ua

 

Карта аптек, що беруть участь: https://goo.gl/dCEMCw

 

Міністерство охорони здоров’я України

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я