Профорієнтаційна робота в гімназії

0
323

Невдовзі для більшості випускників загально-освітніх  навчальних закладів відкриється дорога в завтра – вступ до вищих навчальних закладів – вибір майбутньої професії. Цей вибір не простий. Не помилитись, щоб потім не жалкувати….

– Обирати своє майбутнє треба осмислено, виважено, з урахуванням  здібностей та отриманих  знань за обраною професією, щоб в подальшому  робота приносила  молодій людині  не лише матеріальну винагороду,  а й  моральне задоволення  протягом усього її трудового життя, – говорить  заступник директора  з навчально- виховної роботи обласного комплексу  гімназія- інтернат- школа мистецтв  Людмила Васіч.  -У нашій гімназії постійно відбуваються зустрічі з  колишніми випускниками, які сьогодні опановують свою майбутню професію у вишах України. Профорієнтаційна робота з гімназистами 10-х та 11-го класу – це ще один крок до виваженого вибору їх майбутньої професії. Який ще може бути кращий приклад, ніж наші колишні випускники, які приїздять до нас і розповідають про свої майбутні  професії.

З початком другого навчально-виховного семестру до гімназії завітали випускники  гімназії 2017 року,  а нині студенти вишів Валерія Капелюха та  Артем Пашковець.

Зокрема, Валерія Капелюха (с. Щаслива, Олександрій 

ський район) – курсант Національної академії внутрішніх справ України ( Прикарпатський  факультет досудового розслідування, м. Івано- Франківськ) розповіла учням 11-го класу  про своє навчання на цьому факультеті:

-Уже сьогодні ви повинні чітко обрати своє завтра – свій вуз в якому будете навчатися.  Є час підтягти «хвости», щоб потім було легше здобувати освіту. Наш факультет готує слідчих досудового розслідування. Навчання проходять дуже цікаво, але  з великою мірою дисципліни і порядку. Це і наряди, і прибирання плацу, і покарання…Багато уваги приділяється фізичній, вогневій та тактико-спеціальній підготовці, а також  підготовці  – «Ораторське мистецтво. Культура публічного виступу».  Термін навчання 4 роки, 5-й рік здобуття ступеня магістра. З першого дня навчання нам виплачується зарплатня, зараховується трудовий стаж. Правда від усіх відрахувань нам залишається всього 200 грн.,  (усе інше йде на харчування, проживання…).  Головне, що по закінченні навчання  я вже буду мати 5 років трудового стажу.

 Артем Пашковець ( смт Нова Прага), студент 1- го курсу  Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету:

– Моя майбутня професія – агроном –вчений. Думайте і дійте вже зараз, щоб завтра ви вже знали яку будете мати професію. Не відкладайте це питання. Навчайтесь, не лініться.  Я думав свого часу, що хімія і біологія – це так. А сьогодні, коли ці предмети дуже важливі в подальшій моїй роботі, то приходиться надолужувати прогаяне, але радий  від того, що навчаюсь у цьому вузі, бо обрав  правильно своє завтра.  Вчитися треба, бо за агрономією майбутнє нашої України.

Проживаю в гуртожитку, маю гарну по сьогоднішнім міркам стипендію – 1500 грн. Все влаштовує. Професура  розумна, дає нам міцні та ґрунтовні знання.  Тому, хто бажає здобути одну із найперспективніших професій сьогодення – вступайте до нашого університету.

ФОТОРЯД

 

І.Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я