Призначення субсидій по-новому!

0
83
Постановою КМУ №373 від 17.04.2019 р. внесено зміни до порядку надання субсидії.
Скасовано норму, згідно з якої громадянам, яким було призначено субсидію до 31.12. 2018 р., необхідно було звертатися з новими заявами і деклараціями.
Тобто, у травні 2019 р. житлова субсидія призначається на наступний період домогосподарствам, які одержували субсидію у опалювальному періоді і у яких відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги понад місяць (за березень) АВТОМАТИЧНО без подання нових заяв і декларацій. Субсидія призначається  в готівковій формі. Житлова субсидія призначатиметься в готівковій формі автоматично і тим громадянам, які не змогли вчасно отримати готівкову субсидію через складні життєві обставини, спричинені інвалідністю, віковим станом здоров’я, а також тим, у кого виникла заборгованість за ЖКП через недофінансування або відсутність фінансування готівки.
ПОВТОРНО із заявами і деклараціями повинні звернутись:
– орендарі житла;
– внутрішньо переміщені особи;
– домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;
– домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
– якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.
Таким громадянам субсидія буде призначена у готівковій формі при
умові відсутності заборгованості по сплаті за ЖКП.
СУБСИДІАНТИ, ЯКІ ОТРИМУВАЛИ СУБСИДІЮ в БЕЗГОТІВКОВІЙ ФОРМІ, ПРИ УМОВІ ВІДСУТНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА ЖКП, ТАКОЖ БУДУТЬ ПЕРЕВЕДЕНІ НА ГОТІВКОВУ ФОРМУ.
Для тих, хто звернуться вперше, субсидія буде призначатись у безготівковій формі через АТ «Ощадбанк».
У разі отримання інформації станом на 01.05.2019 р. про заборгованість понад місяць по сплаті за ЖКП, житлова субсидія на наступний сезон не призначається, про що управління соцзахисту населення проінформує громадян. Якщо протягом 2-х місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначені житлової субсидії на наступний сезон громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, житлова субсидія призначається з початку такого сезону. У випадку, коли протягом цих 2-х місяців громадянин не встиг сплатити заборгованість або заключити договір реструктуризації, субсидія призначається з місяця, наступного за тим, в якому було сплачено борг та подано заяву і декларацію. Така субсидія буде переведена на безготівкову форму монетизації через АТ «Ощадбанк».
У тих громадян, в яких після перерахунку з 1.05. 2019 р. житлова субсидія становить 0,00 грн., вважатиметься непризначеною, тому таким громадянам щоб отримати житлову субсидію на опалювальний період, потрібно буде подати нову заяву і декларацію.
Громадяни, які звернулися за призначенням житлової субсидії з 1.01.2019 р., субсидія призначена в безготівковій формі. Щоб отримати інформацію про рух коштів призначеної субсидії, громадяни повинні звертатися в АТ «Ощадбанк», де матимуть змогу дізнатися, куди і в якому розмірі була перерахована сума призначеної субсидії та її залишок на обліковому записі одержувача житлової субсидії. Цю інформацію громадяни також можуть самостійно дізнатися, зареєструвавшись на офіційному сайті «Ощадбанку» в розділі субсидії, особистий кабінет.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я