Поминальні дні – це святий обов`язок кожного із живих утримувати могили рідних у належному санітарному стані. Яким буде поминальний день

0
1070

-Поминальні дні – це святий обов`язок кожного із живих утримувати могили рідних у належному санітарному та естетичному стані. Працівники комунального підприємства «Ритуал» щоденно виходять на впорядковання території олександрійських міських кладовищ. Дотримуючись карантинних заходів комунальники сьогодні прибирають сухе листя, вирубують парость, спилюють сухостійні дерева і гілки, техніка грейдерує під’їзні шляхи,- так розпочався наш діалог з директором КП  «Ритуал» О.М.Бондар.

-Ольго Михайлівно, знаю, що великою проблемою для вашого спеціалізованого підприємства – є утилізація залишків від живих та штучних квітів, корзин, вінків.

– Це одна із головних проблем, що є постійною протягом року, не лише до підготовки поминальних днів, коли люди залишають по собі купи зі штучних квітів, бур`яну, сміття, будівельних відходів при заміні пам`ятників та облаштуванні території могил. На сьогоднішній день силами нашого невеличкого колективу, що складається всього з 7 робітників у підпорядкуванні 5 кладовищ м.Олександрія, що знаходяться у віддалених точках міста. Станом на 14 квітня Новопилипівське кладовище вже упорядковано.  Звісно, що підуть люди, але все ж менше потім буде, за кілька днів до поминання, навести лад.

Завершуємо роботи по упорядкуванню цвинтаря на  Лисій горі та Центрального кладовищ, та Верболозівського, а також військового.

Керівництво КП «Ритуал» звертається до чуйних мешканців з великим проханням своєчасно упорядковувати могили та не приносити на цвинтарі штучні квіти, використання яких заборонено рішенням виконавчого комітету міської ради. А також дуже просимо утриматися від колективного відвідування могил рідних заради живих. Адже найбільше підхопити інфекцію можна при скупченні людей (понад 3-х осіб, -Авт.). Відійде пошесть, тоді і віддамо шану і повагу…

-У зв`язку з коронавірусом відбулися зміни в похованні померлих. На брифінгу в Женеві офіційний представник ВООЗ Крістіан Ліндмаєр повідомив, що загалом тіла померлих від коронавірусу людей не несуть загрози зараження.

– У разі якщо будуть померлі інфіковані COVID-19, не дай Боже, викопування могил здійснюватиметься лише механічним шляхом. Люди, які опускатимуть домовину, будуть забезпечені спецодягом, рукавичками й масками (та й зараз маски і рукавички в повсякденній роботі).  У транспорті, який перевозитиме родичів та знайомих померлих, має перебувати не більше 10 пасажирів. Крім того, всі присутні повинні бути в масках. У транспорті, який перевозить родичів та знайомих померлих, має перебувати не більше 10 пасажирів. Катафалк із труною до та після перевезення будемо обробляти дезрозчинами. Родичам померлих не рекомендуємо перебувати в катафалку взагалі. Перед похованням у них мають бути пов’язки, руки оброблені антисептиками. Труна повинна бути закритою, небіжчик  упакований в цупкий пакет, прощання не дозволяється, відстань між людьми не менше 1,5 м.

Намагаємося обмежити і перебування клієнтів у приміщенні під час купівлі ритуальних приналежностей, аби було не більше 2-х людей одночасно, і на відстані до 1,5 метра, – наголошує директор КП «Ритуал» О.М.Бондар. – Будемо передусім запитувати в клієнтів, чи на похованні не очікується присутність людей, котрі прибули з-за кордону. Якщо буде ствердна відповідь – будемо рекомендувати утриматися від відвідин похорону. Аби попрощатися з померлим, ці люди можуть прийти згодом, окремо на кладовище.

-Ольго Михайлівно, у великих містах введено жорстокі карантинні правила під час процесу  поховання. Зокрема, померлих для відспіву і прощання в багатоповерхових будинках до закінчення карантину не доставлятимуть. А як буде в Олександрії?

Гадаю, молимо Бога, щоб у нас таких похоронів не було, щоб лихо нас обминуло.

І.Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я