Після чого можна садити часник під зиму

0
5195

Про те що для кращого врожаю необхідно чергувати культури на грядках, знає кожен досвідчений городник. А його запах і смак люблять багато, так що порадувати близьких багатим часниковим урожаєм було б зовсім непогано. Знаючи після чого садити часник, можна домогтися кращих результатів.

Чому треба змінювати культуру

Кожній рослині для повноцінного росту і розвитку обов’язково потрібен весь комплекс мінералів і поживних речовин. Цей комплекс рослини отримують з землі, яка виснажується і не може швидко відновити свій склад. В наступному дачному сезоні подібним культур буде сильно

не вистачати хімічних речовин, що позначиться на зростанні і врожайності.

Знаючи які якими культурами замінюють попередні, можна істотно заощадити на різних добрив і підгодівлі. При посадці часнику після відповідних рослин обробляти і удобрювати грядки може і не знадобитися.

Під час росту схожих культур на одній ділянці протягом декількох сезонів у грунті накопичуються збудники і шкідливі комахи, збільшується кількість шкідливих речовин та зменшується кількість необхідних.

Для правильної посадки рослини необхідно точно знати, які культури будуть для неї вдалими попередниками. Для полегшення цієї задачі існує спеціальна таблиця сівозміни, в якій показано після чого краще висаджувати садові культури. Якщо не дотримуватися правил сівозміни, то на цих грядках висаджуються рослини з протилежними якостями. Це робиться для повного відновлення ґрунту і є гарантом високого врожаю. Але з будь-якого правила бувають винятки. На одних і тих же грядках кілька років поспіль можна висаджувати такі рослини:

  1. помідори;
  2. квасоля;
  3. картопля;
  4. полуниця.

Ці культури споживають трохи речовин і не сильно погіршують поживні властивості грунту.

Можна садити часник після цибулі? Однозначно, ні. Справа в тому, що у цих рослин однакова по довжині коренева система, значить і харчуються вони з одного ґрунтового шару.

Посаджений після цибулі часник може піддатися нападу шкідливих комах і хвороб, які накопичилися за сезон.

Вибір часникових попередників

При великій ділянці під вирощується часник можна виділити окрему грядку. Але якщо такої можливості немає, краще садити часник на грядку з суницею. Обом рослинам вистачає хімічних речовин і таке сусідство ніяк не впливає на якість і кількість врожаю. В іншому випадку необхідно вибрати для часникової грядки найбільш вдалого попередника. Після чого можна садити часник?

Оптимальним рішенням буде вибір місця, де раніше росли злакові (крім вівса і ячменю). Ці культури є сидератами – вони покращують родючість грунту, на якому ростуть і саме вони – кращі попередники для часникової грядки. Стебла і листя таких злаків є хорошим органічним добривом, а коріння допомагають проникненню повітря і води. На такий грядці часник буде чудово себе відчувати і дасть рясний урожай.

У часнику коротке кореневище, тому його слід садити після рослин з довгими коренями. Це забезпечить більшу кількість поживних речовин в потрібному шарі грунту.

Після злаків найбільш вдалими попередниками будуть такі озимі кормові культури, як конюшина або люцерна. Часникові зубчики добре підуть у ріст, якщо до них на грядці росли огірки, патисони або кабачки. Ще краще, якщо до огірків і кабачків на цих грядках росли садові ягоди. Садити часник не варто після:

  • Моркви, баклажанів і редиски. Вони сильно виснажують землю, витягаючи всі корисні елементи.
  • Картопляне і бурякове поле так само непридатне для часникових грядок.

Вдалими попередниками є сидерати, які удобрюють землю або просто не поглинають у великих кількостях потрібні часнику мікроелементи. А ось деякі коренеплоди і цибуля мають потребу в калії, який потрібен і часнику, тому після них не можна чекати великої кількості врожаю.

Попередники озимого часнику

Найчастіше садять зимовий часник. Від ярого побратима його відрізняють більший розмір цибулини, кількість зубчиків і форма.

Правильно вибравши землю та попередників для культури, можна значно зменшити витрати на підгодівлю і час на обробку грунту.

Зимові посадки краще вирощувати на нейтральній, суглинкових, з високим рівнем азоту землі. Садити часник під зиму краще після всіх видів ранньої капусти, бобів, гарбуза, петрушки і кропу.

Часник на зиму ні в якому разі не можна садити на грядках, на яких протягом останніх 4-х років зростала цибуля абочасник.

Хитрість при вирощуванні

Іноді виходить так, щодотримати всі правила сівозміни не виходить. На допомогу прийде звичайна городня віка. Після збирання озимого часнику на цьому ж місці потрібно виростити віку. В останніх числах вересня землю треба перекопати і поглибити віку в грунт. Після цієї процедури грядки удобрюються гноєм, приблизно 2 відра на квадратний метр.

Перед посадкою часникових зубчиків непогано наситити грунт калієм і фосфором. Бобові культури, і зокрема віка, добре розпушують ґрунт, збагачуючи його киснем і водою. Віка допомагає утворенню азоту в землі і знезаражує її від шкідливих мікроорганізмів.

Всі правила по вирощуванню часнику елементарні і ними може користуватися навіть недосвідчений огородник. Якщо заздалегідь знати після яких культур садити часник і дотримувати всі рекомендації по посадці, то з грядок кожен рік буде збиратися ароматний, часниковий урожай.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я