Під час карантину Уряд контролюватиме ціни на деякі продукти.Чому це не зробив Уряд кілька тижнів тому, коли вони поповзли стрімко вгору. Зараз вони не знизяться до стабільного попереднього рівня, коли будуть такі недолугі керівники, коли тонни вирощеного згниє на смітнику

0
397
Попередній Уряд повинен був ще на початку карантину прийняти Постанову про регулювання цін на основні продукти харчування. Та й Уряд Дениса Шмигаля з запізненням прийшов до розуміння щодо державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби.

Про це повідомив голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко в Фейсбуці.

-Держава три роки тому вирішила позбавитися від можливості впливати на бізнес, навіть у ситуації безпідставного зростання цін. Тоді під моніторинг підпадали 32 продукти( але вони зростали поступово, не так різко протягом тих трьох років, -Авт.).

З 15 квітня моніторинг цін буде розповсюджений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товари. Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах та аптеках, і мати можливість впливати й на виробників, або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування,- написав Олексій Дорошенко.

Скажу так, що цей моніторинг – це “фількіна грамота”. Річ у тому, що кожен виробник, постачальник віднайдуть десятки пояснень відносно здорожнечі основних продуктів харчуваня через коронавірус.

Як приклад цьому, недолугість влади, коли сотні тонн вирощеної продукції на Херсонщині сьогодні викинуто на сміття. А можна було виділити кілька тонн спирту. Заправити пожежні і ними залити вирощене. Я обробляю після кожної покупки спиртом овочі і фрукти, і знаєте продукт не псується. Ось така в нас влада, ось такий підхід. Тому і ціни зросли. Ось тому залишились люди без роботи, ось чому вони не хочуть вдруге вивалити вирощене на смітник…

Підпадають під державне регулювання гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу.

Люди, уважно дивіться на цінники, щоб співставити зараз і після моніторингу..

Державне регулювання також розповсюджується на медичні маски та рукавички, як засіб індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я