Переможці 1-го відбіркового етапу інноваційних технологій

0
499

28 вересня в Будинку дитячої та юнацької творчості м.Олександрія відбувся 1-й  відбірковий етап Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України.  У даному заході прийняло участь 28  юних науковців учасників-захисників проектів.

Один із організаторів конкурсу інноваційних проектів  О.Андрєєва наголосила, що даний захід ставить за мету відбір кращих робіт юних науковців, що в подальшому будуть представлені в листопаді  поточного року в Києві. Протягом  кількох годин юні манівці захищали свої винаходи. Серед них найбільш перспективні стали переможцями. Так, з поміж інших  14  авторських наукових робіт були представлені гімназистами обласного комплексу гімназія-інтернат- школа мистецтв, учнями 10-х та 11-х класів під керівництвом наукового керівника, викладача фізики та математики Олександра Мірошніченка. Наприклад, учні 10- го класу  Артем Артеменко та Дмитро Благий  захищали свій науковий проект  «Вібрація як джерело електричного струму».  В основі наукового дослідження лежить використання двох пластин мідної та цинкової, які під час вібрації будуть створювати різницю потенціалів, тобто, створювати електричний струм. Б.Середа представив увазі вчених роботу «Робот-хірург», що дасть  можливість лікарю управляти роботом в середині  тіла людини під час операції.

А.Бурлака захищав свою роботу по темі «Електромеханічні кросівки», М.Гончаренко представив увазі роботу «Повітряний дисплей.  А.Сандул  захищав тему «Хмарова електростанція»,  Р.Стороженко розкрив тему «Водорості – майбутнє джерело енергії»,

Переможцями 1- го відбіркового етапу інноваційних технологій стали: Ілля Кудрявеньков ( Диплом  I ступеня) та путівку до Києва за роботу «Розумне водопостачання» . В основі своєї розробки було поставлено за мету не тільки економити подачу води в  багатоквартирні будинки (шляхом встановлення на покрівлі баків з водою, яка буде частково заповнюватися дощовою, яка буде фільтруватися. Підкачувальні насоси постійно працюють, електроенергії витрачається дуже багато. Коли буде встановлено датчик, який зупинятиме роботу насосів – електромагнітний замок. А далі  коли вода йде до споживачів по трубах, будуть встановлені гідрогенератори, що будуть продукувати електричний струм, який можна використовувати для забезпечення подачі води в квартири мешканців.

Н.Щока, учень 11- класу  гімназії запропонував перспективну роботу  «Створення генераторів на ОРЦ (на органічному циклі Ренкіна). Суть якої полягає в тому, що воду заміняє речовина, що закипає при кімнатній температурі  і не потрібно буде витрачати енергію, щоб перетворити її з рідкого в газоподібний стан. Пара піднімається вверх і  приводить в рух турбіну…

Науково-дослідницький проект Іллі Воронцова «Розмовляюча ручка – помічник» має за основу винахід, що буде допомагати  незрячим людям.

А.Самсонов, учень 11- го класу гімназії захистив тему «Використання» неньютонівської речовини як амортизатор у бронежилетах».  Чим більша прикладена сила, тим більша густина речовини, що чинить більший опір.

Вчена рада у складі  В.Самсонова, О.Дрєєва, О.Сірікова – кандидати наук, доценти ЦНТУ та Ю.Ковальова – доцента з льотної академії визначали найбільш  актуальні та перспективні проекти молодих= науковців. Усього 7 інноваційних проектів будуть представляти в Києві нашу Кіровоградщину. До них приєдналися Н.Марченко з Нової Праги – «Створення  інформаційної системи для надання ветеринарної допомоги», учень гімназії №9  з Кропивницького Я.Чугай з проектом   «Реалізація  керування системою освітлення міста через однофазну електромережу в межах концепції «Розумне місто» та М.Щелконогова з обласного комплексу гімназїі-інтернат-школа мистецтв (м.Кропивницький), яка представила свій інноваційний проект «Створення перчатки, що відтворює відстань в тактильному та звуковому форматі».      

І.Мельник

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я