Останній визволитель Олександрії відійшов у вічність

0
957

Томіліна Лідія Марківна була неординарною, цікавою особистістю, цікавий співрозмовник, порадник, слухач. Вихована, толерантна, скромна в побуті… Вона, як ніхто інший, знала досконало хід визволення Олександрії в грудні 1943 року… Часто приходилося спілкуватися з Лідією Марківною – завжди готовою розповісти щось цікаве з періоду боротьби з фашистською навалою… Її розповіді були діловими, виваженими, документально підтвердженими. Вона більше в своїх розповідях згадувала подвиги своїх однополчан… Знала десятки їх імен, прізвищ, місця їх подвигу, загибелі. Адже вона, як санінструктор, виносила з поля бою поранених бійців… Сотні врятованих життів, сотні загиблих пройшли через її серце… Після війни Лідія Марківна вела велику просвітницьку військово- патріотичну роботу по вихованню підростаючого покоління в любові та повазі до тих, хто своїм життям здобув мир і щасливе життя після 1945 року… Не було жодного випадку, щоб вона відмовилася про зустрічі або не підняла телефонну трубку…

Вона любила  людей, життя, вона своїм життям, оптимізмом надихала інших ветеранів на хороші справи, всиляючи віру в кращі часи…

31 липня в віці 95 років Лідія Марківна пішла із життя. Ветеран війни, визволитель Олександрії, Почесний громадянин Олександрії – Томіліна Лідія Марківна.

Лідія Марківна народилася 15 травня 1926 року в м. Олександрія.

У період  Другої світової війни пройшла з боями від Бєлгорода до Чехословаччини в складі 214-ої стрілецької дивізії, санінструктором. Учасниця визволення Кіровоградщини: Куцеволівки, Дівочого Поля, Недогарок, Косівки, Знам’янки, Кіровограда та рідної Олександрії.

Після закінчення війни сім’я Томіліних Лідії Марківни та Бориса Семеновича, теж визволителя міста та Почесного громадянина міста Олександрії, певний час проживала на Західній Україні.

У 1956 році родина переїхала на постійне місце проживання в м. Олександрія. Більше 30 років Лідія Марківна працювала в дитячому садку № 16.

Лідія Томіліна проводила значну роботу з військово-патріотичного виховання молодого покоління олександрійців. Це сотні проведених зустрічей у навчальних закладах, музеях, бібліотеках нашого міста.

Нагороджена орденами «За мужність» і Великої Вітчизняної війни ІІ ст., медаллю «За бойові заслуги» та 15 ювілейними медалями.

Міська влада висловлює щирі співчуття рідним та близьким Лідії Марківни. Пам’ять про світлу людину, патріота рідного міста назавжди залишиться в серцях олександрійців.

Прощання з Лідією Марківною відбудеться завтра о 10.40 біля моргу міської лікарні, поховання пройде на міському кладовищі.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я