Осінній посів моркви

0
459

Існує два способи вирощування моркви: висівання навесні і посадка восени під зиму.

Отримати урожай для тривалого зберігання можна тільки при весняній посадці. Посадка на зиму дає можливість отримати ранній урожай – морква готова до вживання вже на самому початку літа. Такі коренеплоди довго не зберігаються, зате виростають великими і рідше стають жертвами комах і хвороб.

Виберіть для моркви найбільш тепле місце на дачі, розташоване рівно щодо горизонту. Не саджайте моркву на одному місці двічі поспіль. Поганими попередниками будуть також петрушка і кріп. Місце, де колись виростала картопля, огірки, помідори, капуста, цибуля або баштанні, цілком підходить. Перед осінньою посадкою обрану ділянку необхідно прибрати і глибоко перекопати.

Під час перекопування внесіть в ґрунт поживну суміш для кращого росту моркви. Свіжий гній в цьому випадку категорично не підходить, оскільки коренеплід вийде корявим. В 1 м² площі внесіть чверть відра перегною, додавши в нього попередньо 25 г суперфосфату і 10 г калійної солі.

Морква не любить важкого ґрунту, тому на ділянку з такою землею потрібно додатково внести пісок. Замість нього можна використовувати підгнилу тирсу. В кислу землю додайте золу. Розпушування ґрунту після перекопування обов’язкове.

Закладання борозен. До жовтня земля повинна насититися вологою і трохи осісти. Це вдалий час для створення борозен під посадку моркви на зиму. Спочатку гарненько розпушіть ґрунт граблями. Восени борозни для закладки насіння робіть глибше, ніж навесні. У важких глинистих ґрунтах дотримуйтесь глибини в 1 см, в легких – до 5 см. Відстань між рядами – 15-20 см. Готові до посадки борозни накрийте і залиште так приблизно на місяць.

Посів насіння. Закладають насіння в землю зазвичай після 15 листопада, коли потепління малоймовірно. На відміну від весняної посадки посів моркви перед зимою не вимагає попередньої обробки насіння. Його не можна опускати в землю мокрим, а намокне і разбухне воно вже під дією опадів. Присипте його підготовленою просіяною землею упереміш з торфом або піском і утрамбуйте, щоб весняні потоки води його не змили.

Важливо! Успіх вирощування моркви при посадці восени під зиму багато в чому залежить від сорту. Зупиніть свій вибір на холодостійких і скоростиглих сортах.подачі зберігайте цукерки в повітронепроникному контейнері в холодильнику.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я