ОМИЛИСЯ В ОСВЯЧЕНІЙ ВОДІ

0
225

У ніч з 18 на 19 січня відбуло Хре́щення Госпо́днє (лат. Baptismus Domini) — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордан, на паломницькій переправі Віфавара. Здавна існує традиція святити цього дня воду. Зранку чоловіки йшли до річки чи ставка, вирубували з льоду хрест, ставили його поруч з ополонкою і обливали червоним буряковим квасом.

Під обід священик, виголосивши молитву, освячував воду, занурюючи в ополонку срібний хрест. Після цього селяни випускали в повітря кілька пар голубів. Водохрещенську воду вважали лікувальною. Дівчата у посвячену воду клали калину чи коралі й умивалися, «аби щоки були рум’яні».

В Україні на Водохреща вже не колядували, натомість священик обходив селян, окроплював водою хати, малював хрести на дверях.

До законних релігійних канонів приєднався ще один обряд –нічне купання після освячення води священником.

Під егідою громадської організації промисловців та підприємців м. Олександрія, якою керує Сергій Волков вже 10 років на Войнівському  водоймищі відбувається це дійство.

І цього року єпископ Кропивницький І Голованівський УПЦ  Марк за велінням і благословенням прибув до Олександрії, щоб вкотре освятити воду та окропити нею християнський люд, що зібрався на березі водосховища.

-Тільки у вірі, любові і надії до Бога, можна сподіватися на його милість і прихильність, бо він нас усіх закликає вірити один одному, любити ближнього і надіятися на свої власні сили і розум. Ми віримо, що наступить той день, коли мир буде на нашій землі, що люди будуть щасливі від того, що вони вірують і віра сторицею віддає, – наголосив єпископ Марк, після проведення обряду освячення води, що є великим знаком у спасінні душ християнських.

А далі  масове купання, козацько-військова каша,гарячий чай, глинтвейн, танці …

І.Мельник      

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я