Олександрійці вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

0
152

14 грудня українська спільнота віддає шану ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
В Олександрії цього дня відбувся загальноміський мітинг біля пам’ятника ліквідаторам на площі Героїв Чорнобиля. У ньому взяли участь ліквідатори аварії, представники міської влади, депутатського корпусу, громадських організацій, військовослужбовці та жителі міста.
Під час заходу до присутніх звернувся міський голова С. Цапюк. Він зазначив, що олександрійці одними з перших почали боротьбу з ядерним вогнем в зоні техногенної катастрофи. Це військовослужбовці вертолітного полку, пожежники, фахівці Олександрійської геологорозвідувальної експедиції, лікарі та інші жителі міста.
Сьогодні в Олександрії проживає 1110 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них 811 ліквідаторів та 89 дітей, що постраждали в результаті аварії.108 сімей отримують пільги по втраті годувальника.
Держава фінансує соціальні виплати чорнобильцям, безкоштовні ліки, зубопротезування та санаторно-курортне лікування.
Міська влада, у свою чергу, забезпечує безкоштовне лікування ліквідаторів у неврологічному і терапевтичному відділеннях Міської лікарні №1 і надає посильну допомогу. У 2018 році за рахунок міського бюджету оздоровлено 8 чорнобильців 2-ї категорії. Цього року прийнято рішення виділити 187 ліквідаторам 1-ї категорії по 1000 грн допомоги з міського бюджету.
Також перед присутніми виступили голова громадської організації «Спілка «Інвалідів Чорнобиля» Л. Комлєва і Єпископ Олександрійський та Світловодський Боголєп.
Хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих ліквідаторів, яких передчасно забрала страшна хвороба, та поклали квіти до пам’ятника.
По завершенню мітингу у Палаці урочистих подій відбулося нагородження ліквідаторів і тематичний концерт.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я