Олександрійці вимагають зберегти апарат для лікування онкохворих

0
90

На зустрічі були присутні атовці, родичі загиблих військових, чорнобильці, афганці, онкохворі з міста та району, місцева преса та кореспонденти каналу «1+1». Говорилося про заміну елемента живлення апарату променевої терапії, термін використання якого закінчується.

 Лікар-променевий терапевт Ю.Сербіна розповіла, що пристрій знаходиться на балансі Кіровоградської облради. З 1981 року апарат належно працює від джерела «Кобальт-60»,  що потрібно терміново замінити — перезарядити (бо потужність апарату низька, знижує ефективність лікування). Вартість джерела заряду 7 млн. грн. на період роботи 10 років. Є загроза утилізації апарату та закриття відділення променевої терапії.

-Хворі не мають як фізичної, так і фінансової змоги їздити кудись на лікування… Якщо пристрою променевої терапії не буде — їм просто доведеться помирати в муках,– додає лікар.

Нині апаратом користуються – лікуються онкохворі з Кременчука, Онуфріївки й Онуфріївського району, м.Петрового і Петрівського району,  м.Олександрія та Олександрійського району.

Лікарі онкодиспансеру звертались до обласної та міської ради, але віз і нині там. Вирішили – дати розголос даній проблемі, щоб влада почулаі вирішила позитивно заради життя людини.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я