Олександрійці отримують закордонні паспорти, щоб виїхати на відпочинок та на роботу

0
87

Начальник Олександрійського міського відділу УДМС в Кіровоградській області Станіслав Компанієць  у розмові стосовно видачі закордонних паспортів, відмітив:

-Станом на 23 вересня  2017 року Олександрійським міським відділом  державної міграційної служби видано  3716 закордонних паспортів. Здебільшого люди їх отримують для поїздок за кордон на відпочинок та на роботу.  Минулого  року було видано 3871 паспорт. Хочу нагадати, що дітям до 16 років видається закордонний паспорт терміном на  4 роки, а  після 16 років і старшим – на 10 років.

Слід відмітити, що сьогодні кілька областей: Київська, Одеська, Харківська, Дніпропетровська та Львівська ввели електронний  запис громадян на отримання закордонних паспортів, що дає можливість зменшити напругу як для працівників міграційної служби, так і самим громадянам, цінуючи їх власний час.Крім цього, ми видаємо молоді та замінюємо паспорти внутрішнього користування, – наголосив Станіслав Леонідович.

Мені прийшлося пройти процедуру  єдиної інформаційно- аналітичної системи управління міграційними процесами, коли замовляв та  отримував закордонний паспорт. Те, що наші громадяни можуть створити ажіотаж – це безспірний факт. Кілька разів доводилося записуватися в черзі, черги змінювалися, списки втрачали свою силу на наступний день, бо не всі мали можливість здати документи за один день… Люди вночі займали черги… Це щось було неймовірне. Було таке враження, що всі мешканці Олександрії несподівано виявили непереборне бажання отримати закордонний паспорт саме влітку… Скільки ж з отриманих паспортів виїхало людей за кордон цього року – невідомо, бо цю інформацію можна отримати лише в прикордонній службі.
Як сказав мені один мій добрий знайомий: «нехай буде на всяк випадок». Знаю, що більшість з тих, хто отримав закордонний паспорт – це молодь,. І вона вже на заробітках за кордоном. Інша категорія – туристи. Їх невеликий  відсоток. Відпочивають ті, хто вже постійно роками відпочиває на «бугром». Більшість дуже рідко ним скористається, бо інфляційні процеси дуже важко зупинити в погоні за  курсом долара та євро – без яких  виїзд за кордон неможливий, якщо навіть не треба оплачувати візу….

І.Мельник  

. .

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я