ОЛЕКСАНДРІЇ- 272. БАГАТО І ТАК МАЛО…

0
194

 Дата 272 – так мало з огляду історичної дати  минувшини  пам`ятників архітектури, що найбільш характеризує обличчя міста. Ми зустрічаємо  по «одязі, вбранні» місто, а проводжаємо по «розуму» – по інтелекту славних городян минулого і сьогодення… Д.Чижевський, М.Григор`єв, В.Шакало, М.Лавренко, В.Осмоловський, ДПоляцький, А. Худякова, Д.Білолапотков, Д.Мержанов, А. Кохан…СПИСОК НЕ ТАКИЙ ВЖЕ І ДОВГИЙ. Але цих людей за їх добрі ссправи будуть пам`ятати вічно…

У се потрібно і танці, і музика, і концерти, і турніри,  і нагороди – відзначення достойних людей… Свято – народження Олександрії кожного року робить Олександрію мудрішою, поважнішою  у віці. А що залишимо нашим нащадкам? Нові піцерії, бутики, салони краси, магазини, ломбарди, ігрові кабінети, безліч аптек, м`ясних павільйонів, базари і базарчики… Все на один манер- пластик, скло, яскравість, що тускне  через рік –два,  що під  час вітру руйнується….

Приїздиш до Кропивницького чи Києва і відразу  поглядом на ті будинки, що вистояли віка, що є окрасою вулиць і міст. У цьому гордість і краса міст, де всі вони оновлені, збережені в первоістотному стані… Чи може Олександрія цим похвалитися. На жаль, ні. Пам`ятки архітектури або занедбані, або знищені вже – фігурально не існують.

«Доживає» свій час колишня будівля «Промінвестбанку» – архітектурна споруда середини XVIII cтоліття, а

 поряд з нею кілька будівель по вул. Першотравневій – доведені до критичного  стану зубожіння. А будівлі  по вул.  6-го Грудня, Святомиколаївській, Шевченка, Діброви, пр.Соборний…

Як не гордитися сьогоднішнім фасадом колишнього театру (на мою думку слід було повернути будівлі хоча б ім`я , – Авт.). Справді чудове місце, де хочеться зупинитися, помилуватися  красою творців минулого.  А далі – відреставрована  одноповерхова будівля біля будівлі СБУ. Ще один маяк відродження неповторної краси  архітектури минувшини.

   ФОТОРЯД (ВІД Ю.КУЗНЄЦОВА)

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я