Олександрійське водопровідне-каналізаційне господарство ОКВП «Дніпро – Кіровоград» невдовзі вироблятиме реагент, що використовується для технологічних операцій для здійснення знезараження питної води, дезінфекції- стерилізації водопровідних мереж і споруд та знезараження стічних вод (але ж в основі той же активний хлор, -Авт.) .
«Основою реагенту буде звичайна сіль, що додаватимуть у попередньо підготовлену воду певної температури (влітку теплу воду охолоджуватимуть, а взимку – навпаки підігріватимуть на спецобладнанні). Далі методом електролізу розкладатимуть речовини постійним електричним струмом. Під час хімічної реакції утворюється гіпохлорит натрію, який надходить у спеціальні резервуари для зберігання, та водень, який вивільняється в атмосферу без жодної для неї шкоди. Вся лінія виробництва є нешкідливою для працівників та довкілля. Зберігається гіпохлорит, отриманий електролітичним методом набагато довше», – говориться в повідомленні.
У Кропивницькому та Знам’янці такі міні-заводи вже працюють, в Олександрії готуються до випробувальних робіт та безпосереднього старту виробництва.
Повністю установка окупиться приблизно за три роки.