Оце так державне регулювання цін! «Рятівний список», щоб не померти з голоду     

0
657

Держава вирішила з 15 квітня ввести державне регулювання цін на основні продукти харчування. Їх було визначено до смішного аж 10 найменувань! До цього списку додали маски (ціна в олександрійських аптеках від 10 до  25 грн., якість яких сумнівна) та рукавички (на ринку бачив по ціні 7 грн. пара) як засіб індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу. Та ще 8 фармпрепаратів. На жаль, переліку цих препаратів ми не бачимо…Що за таємниця?
Держава вивчає причини зростання цін в роздрібних магазинах та аптеках, щоб впливати на виробників або імпортерів, якщо ціни зростатимуть без економічного обґрунтування.

Нагадаю які продукти підпали під регулювання: гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу, що піднесли до соціально-значущого продукту харчування.

А чому в списку немає картоплі, капусти, цибулі, буряка – без яких борщу українець не зварить? Дивно!

Смішно, ні, блюзнірством звучать слова голови Національної Ради економічного розвитку Олексія Дорошенка, який говорить, що «вперше так чітко визначений перелік продукції включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування. Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила до соціально-значущих товарів. По-третє, якщо будуть підстави, то перелік продукції, яка підлягає регулюванню, може зростати».

А що до цього не вівся контроль над категорією товару, країною виробником та фасуванням?

І що ж ми бачимо на 23 квітня. Продавці максимально підняли ціни на ці продукти. А може це тільки початок!?

Тепер конкретно, гречка, що вартувала до пошесті та початку карантину –  14 грн./кг в розсип, в упаковці – 19-20 грн./кг. Карантин ввели – досягла непідйомної ціни – 31 грн./кг, а вже станом на 22 квітня досягла світової ціни – майже 36 грн./кг!(це «Варто», що сповідує нам свою роботу від поля до прилавку без посередників, -Авт.). Борошно коштувало до 6 грн./кг, сьогодні понад 9 грн./кг, цукор 8, 60 грн./кг, нині – за 14 грн., мінеральна вода без газу зросла від 15 до 35%. Макарони, хліб – на 20%. А той соціальний хліб 300 г за 3 грн. треба спожити в той же день, бо на другий він уже з запахом картопляної гнилі (картопляна паличка). Перевірено на власному досвіді.

І щоб остаточно добити покупця розкажу про тушку курятини. Молодці виробники – справді  «винахідливі шахраї». Вчергове «всунули» Уряду неходовий товар. З власного досвіду, як покупця, знаю, що тушка курки в усі часи не користувалася, навіть, задовільним попитом. Через Через гриль – не більше кількох десятків на день (у кращі часи). Чому б не внести їх у «рятівний список», щоб люди не померли з голоду (не “розуміють” , що люди купують по 300-600 г. курятини на розвіс, бо коштів не вистачає на «золоту» тушку, –Авт.). Ось вам  державний підхід. Чи хтось з влади вивчав ринок покупця в період карантину? Його ставлять перед фактом продавці, а не виробники, в яких спекулянти дилери-перекупники тих же супермаркетів скуповують за безцінь, накручують 100% і продають.

Цей моніторинг працює на користь продавця, а не покупця. А що ж робить Антимонопольний комітет – головний чинник врегулювання цін!? А він не працює, хоча там зарплатні чиновників становлять десятки тисяч гривень на місцяь…Навіщо він тоді потрібен, якщо введено моніторинг на продукти харчування. Ось так ми живемо…

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я