Очільник Кіровоградщини: “…Проте ситуація кричуща. Ми маємо халатне ставлення…”

0
755

 

Очільник області Андрій Назаренко написав зворушливий пост у Facebook, у якому запитує сімейних лікарів, чи вони мають совість, коли о 17 годині вимикають телефон і ігнорують звернення своїх пацієнтів у складний епідеміологічний час.

Написане подаємо повністю:

«Мені цікаво, чи є совість у наших сімейних лікарів? Не кажу про всіх, бо знаю, як і в кожній професії є люди, які живуть справою і повністю їй віддаються. Я зараз маю на увазі тих, на кого мені скаржаться. Тих, хто в такий епідеміологічно складний і напружений час о 17:00 вимикає телефон, хто відмовляється лікувати пацієнтів, перекладаючи відповідальність на медиків вищої ланки, хто говорить людям, що COVID-19 – це не страшно і перехворіємо всі, хто змушує хворих на коронавірус (із позитивним ПЛР-тестом!!!) ганяти містом то в поліклініку то з (при цьому люди користуються громадським транспортом)… Це реальний випадок.

Шановні, ви – перша ланка у механізмі надання медичної допомоги! Вам держава сплачує за кожного пацієнта! Ви отримуєте більше, ніж наші стаціонарні фахівці!

Той же терапевт в обласній лікарні вищої категорії зі стажем 20 років у звичайний час має зарплату шість тисяч гривень, а сімейний лікар – утричі більше. Але при цьому перший сьогодні йде і бореться на рівні з інфекціоністами за життя пацієнтів, а другий – дозволяє собі ігнорувати звернення людей.

Я з великою повагою ставлюся до медиків. Проте ситуація насправді кричуща!

З одного боку центральна влада робить усе, щоб розірвати ланцюг захворювання, запроваджуючи карантинні обмеження, а з іншого – ми, на жаль, маємо халатне ставлення важливої ланки у цьому процесі.

Зараз у нас 19 хворих на коронавірус знаходяться в обласній лікарні у палатах інтенсивної терапії та реанімаціях, з них 12 підключені до апаратів ШВЛ.

Сімейні лікарі – це зона відповідальності органів місцевого самоврядування. Закликаю очільників наших територій звернути увагу на проблему. Тільки ви можете врегулювати питання належної комунікації і виконання обов’язків.

Натомість не припиняю дякувати медикам усіх ланок, які попри все несуть свою службу.

Прошу, бережіть себе!».

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я