Обласний центр за чисту екологію

0
136
Кропивницький водоканал за кошти Світового банку почав реконструкцію очисних споруд. А коли ж
  • Про це повідомляє пресслужба ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.

ОКВП “Дніпро – Кіровоград” отримало дозвіл на початок будівельних робіт з реконструкції каналізаційних очисних споруд міста Кропивницького. Спочатку реконструюють первинні відстійники, дефосфататор (на ньому відбувається початкова стадія очищення стоків від фосфатів), аеротенк. Також збудують нову будівлю для трансформаторної підстанції, повітродувки, мулової насосної станції і реагентного господарства для остаточного прибирання фосфатів.

Реконструкція очисних споруд покликана, в першу чергу, здолати головну екологічну проблему України – забруднення водойм фосфатами. Цьому сприяють і використання пральних порошків, і зменшення об’ємів споживання води, і недбайливе ставлення до рівня забруднення стоків на деяких підприємствах. У багатьох країнах Європи пральні порошки з фосфатами давно заборонені на державному рівні. На нових очисних спорудах процес дефосфатації повинен привести рівень фосфатів до гранично допустимої концентрації, тобто, до норми. Але й кожен споживач повинен свідомо підійти до водоспоживання та відмовитися від використання агресивних миючих засобів, пральних порошків з фосфатами та інших забруднювачів.

На цей об’єкт проектом передбачено фінансування у 8,5 мільйона доларів. Завершити першу чергу будівництва та запуск планують у жовтні-листопаді цього року, а другу чергу – в 2021.

В рамках реалізації проектів, які фінансував Світовий банк, за ходом будівництва спостерігає постійний незалежний консультант Майкл Молнар. Він надає фахівцям поради з огляду на європейський досвід, слідкує за освоєнням коштів, доцільністю їхнього використання та якістю робіт.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім’я